Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 26.1.2019 19.30Ples města Staré Město
  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pátek 18. ledna 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


V první den prodeje pozemků, kdy se pomocí obálkové metody prodávaly zájemcům o pozemky na stavbu rodinných domů v areálu dřívějšího Školního hospodářství, se podařilo prodat více než 60% všech pozemků určených k prodeji v první etapě.
Ve středu 13.09.2017 se ve velkém zasedacím sále staroměstské radnice sešlo dvanáct zájemců, kteří složili požadovanou třiceti tisícovou zálohu na koupi pozemku. Z 18 parcel, určených k prodeji se jich nakonec podařilo prodat jedenáct, z toho 7 pozemků určených pro výstavbu řadových domů a 4 pozemky pro samostatně stojící rodinné domy. „Se zájmem i množstvím prodaných pozemků jsme vesměs spokojeni. Osobně jsem nečekal, že se podaří víc prodat,“ uvedl starosta Josef Bazala a doplnil, že další možnost na koupi zbývajících parcel budou mít zájemci již začátkem příštího roku. Právě na toto období se připravuje druhé kolo veřejného prodeje pozemků. To bude opět realizováno veřejnou obálkovou metodou, při níž zájemci vloží do obálky svoji nabídku a ta je rovnou před všema přítomnýma otevřena a zveřejněna. Parcelu získává ten, kdo nabídne nejvyšší kupní cenu.
Město v minulosti do demolice budov školního hospodářství a výstavby inženýrských sítí pro rodinné domy investovalo částku cca 20 milionů korun. Prodejem pozemků v prvním kole se tak část městských investic vrátí ve výši 12,5 milionů korun.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb