Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 25.10.2018 17.30Oslava 100 let od založení ČS, světýlkový průvod
  • 11.11.2018Žehnání Svatomartinských vín
  • 5.12.2018Rozsvícení Vánočního stromu + Mikuláš
  • 9.12.2018Vánoční jarmark
  • 16.12.2018Vánoční zpívání
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pondělí 22. října 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Jen těžce představitelnou tragédií skončilo odpoledne státního svátku Dne české státnosti. Rukou otce skončil dětský život tříleté holčičky v bytovém domě v ulici Michalská. Její o dva roky starší bratr měl štěstí, že se mu před otcem, který byl údajně pod vlivem drog, podařilo uprchnout. „Krajští zlínští kriminalisté zahájili ve čtvrtek odpoledne úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy a pokusu vraždy. Podezřelým je osmadvacetiletý muž, který měl v bytě ve Starém Městě nožem napadnout své dvě nezletilé děti, přičemž jedno dítě usmrtil a druhé skončilo se zraněním v péči lékařů,“ uvedla policejní mluvčí Zlínského kraje Lenka Javorková, která potvrdila, že přeživší chlapec je mimo ohrožení života.
Muž si zřejmě závažnost svého činu uvědomil a bezprostředně se pokusil o sebevraždu, podle dostupných informací otrávením. Jejímu dokonání zabránil jen rychlý zásah zdravotníků.
„Podezřelého muže transportoval po incidentu vrtulník do nemocnice na lékařské vyšetření, v současné době je v péči lékařů a není schopen účasti na úkonech trestního řízení,“ uvedla Lenka Javorková.
To, že podobně hrůzný čin Staré Město nepamatuje, potvrzuje i starosta města Josef Bazala.
„To, co se stalo, je neuvěřitelná tragédie, při níž bylo zničeno během chvíle mnoho lidských osudů. Nepamatuji si, že by se něco podobného ve Starém Městě někdy událo, škoda že u toho nezůstalo. Lokalita, ve které k celé události došlo, je velmi klidná a nikdy nevyžadovala ani zvýšenou přítomnost strážníků městské policie,“ uvedl Josef Bazala.
Kvůli probíhajícímu vyšetřování není možné uvést v současné době ani motiv ani okolnosti napadení.
V případě prokázání trestného činu před soudem hrozí muži trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let, případně výjimečný trest na doživotí.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb