Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 26.1.2019 19.30Ples města Staré Město
  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pátek 18. ledna 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Novými insigniemi se může pyšnit Staré Město. Řetěz, který navrhl a zhotovil polešovský akademický sochař Daniel Ignác Trubač za konzultace s docentem Luďkem Galuškou, požehnal v neděli 3.9.2017 v rámci Dne města, po mši v Kostele Svatého Ducha, staroměstský farář Miroslav Suchomel.
Insignie, které budou používány při slavnostních příležitostech, jako jsou svatby, vítání občánku a další významné úřední, i společenské, akce jsou vyrobeny z mosazi, bronzu a nerezu. Tomu odpovídá i váha celého slavnostního řetězu, která je přibližně dva a půl kilogramu. „Insignie vychází z období Velké Moravy, které je s naším městem neodmyslitelně spjato. Řetěz je tvořen terčíky s Velkomoravským křížkem, sokolníkem a gombíkem, které objevili archeologové na dnešním náměstí Velké Moravy a na nalezišti Špitálky,“ uvedl během žehnání v kostele starosta Josef Bazala. Jednotlivé symboly jsou se znakem města spojeny řetězem z hlaholice. Jednotlivé znaky nejsou jen nahodile seskládány, ale dohromady tvoří text „Chvalte pána všechny národy“.
Detailně si mohli nově požehnané insignie prohlédnout návštěvníci v prostorách Jezuitského sklepa, kde byly vystaveny v jedné z vitrín.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb