Novinky

Rubriky

Kalendář akcí

  • 25.8.2018Středověké odpoledne
  • 2.9.2018Velkomoravský koncert
  • 8.9.2018Slovácké slavnosti vína
  • 9.9.2018Zábavné odpoledne s knihovnickou dílnou
  • 29.9.2018Michalské slavnosti – Hody s právem
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Projekty z IROP

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pondělí 16. července 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Letošní Slavnosti vína, které se uskutečnily v Uherském Hradišti 9. a 10. září 2017, opět nezklamaly obrovskou návštěvností jak místních obyvatel, tak zejména turistů, kteří se přijeli podívat na ukázky krojů jednotlivých obcí na Slovácku, místního folkloru, hudebních a tanečních vystoupení. Své místo patří již tradičně také mikroregionu Staroměstsko, který zahrnuje obce Babice, Boršice, Huštěnovice, Jalubí, Jankovice, Kostelany nad Moravou, Košíky, Kudlovice, Nedakonice, Ořechov, Polešovice, Staré Město, Sušice, Traplice, Tučapy, Tupesy, Újezdec u Osvětiman, Vážany, Zlechov.
Mikroregion Staroměstsko vystupuje pravidelně se svým programem na nádvoří pod Starou radnicí, kde mohou kromě stánků jednotlivých obcí vidět a poslouchat návštěvníci také vystoupení místních folkloristů.
Pro všechny krojované účastníky průvodu začal den shromážděním u parkoviště zimního stadionu, odkud vyšel průvod směrem na náměstí. Po celou dobu průvodu krojovaní účastníci zastavovali, aby měly tisíce návštěvníků možnost podrobně si prohlédnout jednotlivé části kroje a taneční nebo pěvecká vystoupení.
V čele průvodu nesl prapor Starého Města starosta Josef Bazala, místostarosta v rukou držel ceduli s názvem města. Za nimi se představila Staroměstská kapela, děti z Dolinečky, Staroměstští mládenci, Dolina a další představitelé místního folkloru. Za Staroměšťany následovaly další obce mikroregionu.
Po příchodu na náměstí se všichni účastníci přesunuli pod Starou radnici, kde již čekalo několik stovek diváků, aby se podívaly na jednotlivá vystoupení připravená spolky jednotlivých obcí mikroregionu Staroměstsko. Celodenním programem provázel slovem stejně jako každoročně, starosta Starého Města Josef Bazala.
Na závěr sobotního programu nemohlo chybět již tradiční zpívání starostů, které bylo díky absenci společného nácviku vynikající improvizací.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Více fotografií

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb