Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 25.10.2018 17.30Oslava 100 let od založení ČS, světýlkový průvod
  • 11.11.2018Žehnání Svatomartinských vín
  • 5.12.2018Rozsvícení Vánočního stromu + Mikuláš
  • 9.12.2018Vánoční jarmark
  • 16.12.2018Vánoční zpívání
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Úterý 23. října 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Přesně před rokem poklepali představitelé města na základní kámen, který zahájil stavbu nové budovy Základní umělecké školy ve Starém Městě (ZUŠ) v Rastislavově ulici. V uplynulých dnech byla budova slavnostně uvedena do plného provozu, a může tak začít sloužit nejen žákům, ale i kantorům. „Dosavadní obory, které se na ZUŠ vyučovaly, fungovaly ve dvou různých budovách ve městě. Soustředěním do jednoho objektu došlo k navýšení počtu učeben, které nabídnou žákům i pedagogům kvalitní zázemí s potřebným vybavením, na které v původních budovách nezbývalo místo,“ uvedl starosta Starého Města, Josef Bazala.
Nová budova obsahuje moderní výukový prostor splňující i bezbariérová kritéria. Rozměry stavby pro výuku nových umělců jsou impozantní. Celková velikost půdorysu je 42×16 m, přičemž jen taneční sál s parketovou podlahou se pyšní rozměry 9×13 m. Dále jednopodlažní budova ukrývá víceúčelový sál určený pro výuku dramatického oboru, hudební nauky, pořádání koncertů a besídek, čtyři učebny hudební výchovy a rozlehlou učebnu výtvarné výchovy, jejíž součástí je i pec na vypalování keramických výrobků.
Náklady na výstavbu nebyly zanedbatelné, ale i za přispění Zlínského kraje se obešla výstavba bez nutnosti pořizování úvěru. „Výstavbu budovy Základní umělecké školy podpořil Zlínský kraj dotací ze svého rozpočtu ve výši 3 mil. Kč. Celkové náklady stavby se vyšplhali na 20,1 mil. Kč, z toho stavební náklady 19,5 mil. Kč,“ řekl Josef Bazala.
Za vizuální podobou nové budovy ZUŠ stojí Ing. arch. Pavel Stojanov z GG Archico, projektovou dokumentaci připravil Ing. Jaroslav Mikulík a samotnou stavbu provedla firma STAMOS Uherské Hradiště.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb