Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 19.8.2018 15.00O putovní pohár starosty města Starého Města
  • 25.8.2018 14.00Středověké odpoledne
  • 31.8.2018 15.0022. Mistrovství České Republiky a Fiesta 2018
  • 2.9.2018 15.00Zábavné odpoledne s knihovnickou dílnou
  • 2.9.2018 17.00Velkomoravský koncert
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Středa 15. srpna 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Dotazník pro občany

Obracíme se na Vás jménem Ministerstva zemědělství ve spolupráci s nímž, bychom Vás chtěli požádat o vyplnění dotazníku týkající se „Plánování v oblasti vod“. Dotazník Vám zabere max. 5 minut. Výsledky těchto dotazníků pomůžou ke zjištění názorů a postojů, které zaujímá veřejnost a občané k přijatým opatřením. Termín na vyplnění dotazníku je do 10/9/2018.

Dotazník k vyplnění

Děkujeme moc za Vaši vstřícnost a vyplnění dotazníku.


V pondělí 15. května se EKOtým ZŠ Staré Město vydal na cesty. Naším cílem byla přírodní rezervace Kanada, kde na nás čekal průvodce z VIS Bílé Karpaty. Krátce po příchodu do lesa pro nás přichystal slepou mapu, na které byl znázorněn tok řeky Moravy. Měli jsme za úkol doplnit města, přírodní rezervace a památky. Po úspěšném doplnění mapy jsme se rozdělili do skupinek. Každá skupinka dostala síťku a nádobku, do které jsme měli po cestě k slepému ramenu řeky Moravy chytat různé živočichy. Nejčastějšími živočichy byli pavouci, ale objevila se tam i housenka, mrchožrouti, nosatci a jiné. Na konci přednášky jsme vyplňovali pracovní list, v němž jsme měli napsat názvy živočichů, které jsme chytili, vypsat rostliny, o kterých jsme si povídali a poznat listy okolních stromů. Nakonec nás čekala i dobrodružná akce, protože jsme v dešti museli dojít na zastávku, odkud jsme vyrazili směr Uherské Hradiště a domů. Exkurze se nám velmi líbila, přestože jsme byli celí mokří a bolely nás nohy. Proběhla v rámci projektu Škola pohledem čápů, který podpořil Zlínský kraj.

Jan Kočenda, IX.C
Foto: Jan Kočenda, IX.C

Foto: Jan Kočenda, IX.C

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb