Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 26.1.2019 19.30Ples města Staré Město
  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pátek 18. ledna 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Úterní slunečný den 16. května strávili žáci čtvrtých tříd ZŠ Staré Město na celodenním výletě v Moravském krasu. Počasí bylo jako vymalované a celý program se perfektně vyvedl.
Jako první jsme navštívili Horní můstek propasti Macocha, kde jsme si přečetli pověst, podle které je propast pojmenována. Pohled dolů nás ohromil, je to něco přes 138 m!! Poté nesmělo chybět první společné focení. Lanovkou jsme se dostali k Punkevní jeskyni, kde nás čekala více než hodinová prohlídka. Před vstupem jsme se pořádně oblékli do připravených čepic, rukavic a bund, jelikož v jeskyních je pouze 7°C. Vevnitř jsme viděli úžasné krápníkové útvary, stalagmity, stalaktity, stalagnáty a dozvěděli jsme se o nich spoustu zajímavých věcí. Paní průvodkyně nám prozradila i některé jejich názvy, jak si je pojmenovali objevitelé. Jeskyněmi jsme se dostali až na dno propasti Macocha a odtud nás čekala tajuplná plavba na lodičkách po říčce Punkvě. Propluli jsme několika sály, kolem tzv. divadla i Brány do pekel. Po prohlídce jsme se nasvačili, abychom doplnili síly. Vláčkem jsme se přesunuli ke Kateřinské jeskyni, kde jsme absolvovali poslední prohlídku. Zde nám paní průvodkyně řekla další pověst o malé Kateřince, která zde zahynula, když hledala svou zatoulanou ovečku. Po prohlídce monumentálního Hlavního dómu, který je větší než fotbalové hřiště a má úžasnou akustiku, takže jsme si zde mohli i zazpívat, nás nejvíce zaujala efektně osvětlená Čarodějnice, která je i ve znaku Kateřinské jeskyně. Poté jsme se již spokojeni a plni nových dojmů vraceli domů.

Mgr. Kateřina Kamrlová

Foto: Mgr. Kateřina Kamrlová

Foto: Mgr. Kateřina Kamrlová


Foto: Mgr. Kateřina Kamrlová

Foto: Mgr. Kateřina Kamrlová

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb