Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 19.8.2018 15.00O putovní pohár starosty města Starého Města
  • 25.8.2018 14.00Středověké odpoledne
  • 31.8.2018 15.0022. Mistrovství České Republiky a Fiesta 2018
  • 2.9.2018 15.00Zábavné odpoledne s knihovnickou dílnou
  • 2.9.2018 17.00Velkomoravský koncert
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Středa 15. srpna 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Dotazník pro občany

Obracíme se na Vás jménem Ministerstva zemědělství ve spolupráci s nímž, bychom Vás chtěli požádat o vyplnění dotazníku týkající se „Plánování v oblasti vod“. Dotazník Vám zabere max. 5 minut. Výsledky těchto dotazníků pomůžou ke zjištění názorů a postojů, které zaujímá veřejnost a občané k přijatým opatřením. Termín na vyplnění dotazníku je do 10/9/2018.

Dotazník k vyplnění

Děkujeme moc za Vaši vstřícnost a vyplnění dotazníku.


Druhá květnová neděle je celosvětově věnována maminkám. Právě v tento den se slaví Den matek a jeho oslav se pravidelně účastní také desítky dětí ve Starém Městě. Kulturní komise, která působí na staroměstské radnici, již pravidelně připravuje ve spolupráci se spolky, příspěvkovými organizacemi města a základní uměleckou školou besídku věnovanou právě maminkám. Letošní rok se organizátoři nemuseli obávat kolidujícího termínu s motocyklovými závody, jako tomu bylo v loňském roce. Pásmo jedenácti vystoupení, připravily nejen všechny tři mateřské školy, které ve Starém Městě působí, ale také všechny spolky a organizace, které mají ve své náplni práce volnočasové aktivity pro děti. Besídky si tak připravily například děti TJ Orel, SVČ Klubko, hudebních a tanečních oborů Základní umělecké školy ve Starém Městě. O tom, že to některé děti braly s přípravou hodně vážně, ví místostarosta Martin Zábranský, který přípravy v zákulisí po celou dobu vystoupení sledoval. „Pro některé děti to byl vrchol jejich několikaměsíční přípravy, a proto se chtěly před rodiči a prarodiči předvést v nejlepším světle. Všichni, kteří na besídce v neděli odpoledne byli, jistě dosvědčí, že se to téměř všem podařilo do posledního puntíku. Všem účinkujícím bych velmi rád poděkoval za jejich přípravu a vystoupení,“ uvedl Martin Zábranský, který je současně také předsedou kulturní komise.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Více fotografií

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb