Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 26.1.2019 19.30Ples města Staré Město
  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pátek 18. ledna 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Jubilejní, již dvacátý ročník výstavy Zahrada Moravy, slavilo o víkendu 27. a 28. května 2017 Staré Město. Stejně jako v předešlých letech byl program rozdělený do dvou dnů a jednotlivá vystoupení a soutěže se konaly nejen na náměstí Velké Moravy, ale také v areálu Střední odborné školy a Gymnázia ve Starém Městě (SOŠG) a na sportovním areálu Širůch.
Hlavním pořadatelem letošního ročníku byly opět příspěvková organizace Sportovní a kulturní centrum ve Starém Městě a město Staré Město. V sobotu se návštěvníci sportovního areálu Širůch mohli těšit na Den dětí s Hamé. Na umělé trávě byl připraven bohatý program plný skákacích hradů, hudby a soutěží. Autogramiády se také zúčastnila jedna z našich nejúspěšnějších biatlonistek, Eva Puskarčíková.
Jen několik minut chůze dělilo zájemce od Jezdeckých soutěží v areálu SOŠG, který se opakoval po loňská vydařené premiéře. Součástí Zahrady Moravy byla také kulturní část, která se celá odehrála na náměstí Velké Moravy. V sobotu odpoledne se představilo divákům sedmnáct soutěžících, kteří se utkali o nejlepšího dětského tanečníka slováckého verbuňku, večer pak byla připravena soutěž o nejlepšího dospělého verbíře. „Jedná se o soutěž, při které odborná porota vybírala letos z třinácti soutěžících. Vítěz automaticky postupuje do finále na Mezinárodní folklorní festival ve Strážnici, dalších pět nejlepších potom postupuje do předkola tohoto festivalu. Tato soutěž se na Zahradě Moravy koná již tradičně a vždy má u diváků velký úspěch,“ řekl starosta Josef Bazala.
Nedělní část programu celovíkendového festivalu patřila dětem a představením spolků, které na katastru Starého Města působí. Na pódiu se vystřídali taneční i sportovní kroužky patřící pod Středisko volného času Klubko, ve stáncích okolo náměstí zase měli návštěvníci možnost seznámit se náplní činnosti některých dalších spolků. U stánku hasičů si tak zájemci mohli vyzkoušet masáž srdce nebo zastavení krvácení, myslivci zase nabídli poznávání vycpaných zvířat.
„Celý víkend se podle mě vydařil na výbornou. Počasí bylo jako na objednávku. Během programu nenastal žádný výrazný zádrhel a především diváci, pro které byl celý program připraven, odcházeli spokojeni,“ zhodnotil víkendový program místostarosta Martin Zábranský.
Poděkování za celou organizaci si zaslouží nejen organizátoři, ale také podporovatelé a sponzoři, ministr zemědělství Marian Jurečka, který převzal nad Zahradou Moravy záštitu, ale i Zlínský kraj, který finančně pomohl tomu, že se i letošní ročník mohl konat.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Více fotografií

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb