Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 1.6.2019Den dětí, Zahrada Moravy
  • 23.6.2019Hurá prázdniny
  • 1.9.2019Velkomoravský koncert
  • 7.9.2019Slovácké slavnosti vína
  • 8.9.2019Zábavné odpoledne – škola začíná
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Na konci března se konaly dvě celorepublikové soutěže v použití CAD programů, které umožňují pomocí počítače vytvořit 3D model.
První soutěž se uskutečnila ve dnech 24. a 25. 3. na VUT Brno v učebnách Ústavu konstruování.
Jedná se o prestižní CAD soutěž v dovednostech používání digitálních technologií pro žáky 2., 3., 4. ročníků středních škol, pro žáky odborných učilišť a pro studenty vyšších odborných škol a vysokých škol. Soutěž se konala pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka. Své síly zde přišli poměřit i žáci druhého ročníku Střední odborné školy a Gymnázia Staré Město oboru Obráběč kovů a oboru Mechanik seřizovač. David Tureček a Matěj Križan soutěžili v kategorii 3D žák a v kategorii Prototyping s využitím 3D tisku. Matěj Križan obsadil v týmu se soutěžícím ze Střední průmyslové školy Přerov třetí místo. Navrhli a vytiskli za pomocí 3D tiskárny model autíčka, které ujelo 80,9 cm s pohonem vytvořeným pomocí gumičky do vlasů.
Druhá soutěž v 3D modelování proběhla 21. 3. na Střední průmyslové škole v Hranicích na Moravě pod patronací SolidVision Brno za rekordní účasti 22 škol a rekordním počtu 56 účastníků. SOŠ a Gymnázium Staré Město reprezentoval žák třetího ročníku oboru Mechanik seřizovač Radim Čáp. Soutěžící dostali za úkol vytvořit celkem 6 modelů; na každý z nich byla vymezena časová dotace 20 minut. Přestože soutěžící staroměstské školy neobsadil vítězné místo, byla již velkým úspěchem účast školy v tomto celostátním kole.

Ing. Helena Jagošová

Foto: Computer Agency o. p. s.

Foto: Computer Agency o. p. s.


Foto: Computer Agency o. p. s.

Foto: Computer Agency o. p. s.


Foto: Computer Agency o. p. s.

Foto: Computer Agency o. p. s.

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb