Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 26.1.2019 19.30Ples města Staré Město
  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pátek 18. ledna 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Stejně jako v loňském roce se Město Staré Město aktivně zapojilo do celorepublikové akce Ukliďme Česko 2017 a ve spolupráci se Střediskem volného času Klubko zorganizovalo začátkem měsíce dubna bezvadnou společensky prospěšnou akci.

Pomoci přírodě a veřejným prostranství ve městě přišlo na 207 účastníků, přičemž nejpočetnějšími skupinami byli žáci Střední odborné školy a Gymnázia ve Starém Městě a žáci místní základní školy. Mladé a pracovité účastníky doplnila početná skupina staroměstských myslivců z mysliveckého sdružení Lípa Staré Město, podpořená staroměstskými Sokolkami. Akce byla zaměřená na vyhledání a odstranění odpadů uložených na těžce přístupných místech, kde je jediným pracovním prostředkem odhodlaný člověk, který je schopný se podsunout i pod šípkový keř jenom proto, aby z pod něj vytáhl třeba PET láhev, kterou tam jiný občan, nevědoucí, že odpad nepatří do přírody, pohodil s úmyslem, aby ji už nikdo a nikdy nenašel. V rozkvétající přírodě je bohužel vidět každý i drobný odpadek. Jsou to takové pihy na kráse místní přírody a úplně nejhorší je, když je po sobě zanechávají Ti, kteří přicházejí do přírody trávit svůj volný čas a čerpat z ní energii.
Tak se dobrovolníkům podařilo sesbírat dvě a půl tuny drobných odpadů. Dovedete si představit, kolik toho objemově bylo, když si představíte, jak lehká je taková PET láhev.
Na závěr akce si účastníci popovídali o životě ve Starém Městě při závěrečném posezení na Klubku, zhodnotili průběh akce a v očekávání, že se akce v roce 2018 zúčastní 2x tolik lidí, se všichni s pocitem bezvadně odvedené práce rozešli ke svým domovům.
Město Staré Město děkuje všem zúčastněným za pomoc a velmi si jí váží.

Ing. Květoslav Fryšták
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Více fotografií

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb