Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 19.8.2018 15.00O putovní pohár starosty města Starého Města
  • 25.8.2018 14.00Středověké odpoledne
  • 31.8.2018 15.0022. Mistrovství České Republiky a Fiesta 2018
  • 1.9.2018 19.30CM Bálešáci - křest nového CD
  • 2.9.2018 15.00Zábavné odpoledne s knihovnickou dílnou
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pátek 17. srpna 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Dotazník pro občany

Obracíme se na Vás jménem Ministerstva zemědělství ve spolupráci s nímž, bychom Vás chtěli požádat o vyplnění dotazníku týkající se „Plánování v oblasti vod“. Dotazník Vám zabere max. 5 minut. Výsledky těchto dotazníků pomůžou ke zjištění názorů a postojů, které zaujímá veřejnost a občané k přijatým opatřením. Termín na vyplnění dotazníku je do 10/9/2018.

Dotazník k vyplnění

Děkujeme moc za Vaši vstřícnost a vyplnění dotazníku.


Nelehkou práci měli letos degustátoři jednotlivých komisí, kteří hodnotili jednotlivé vzorky na degustaci, předcházející letošnímu již 17. koštu slivovice ve Starém Městě. Vybrat ze 707 vzorků všech pálenek vítěze jednotlivých kategorií vyžadovalo trpělivost a zkušenosti. Každá ze šestatřiceti tříčlenných komisí, čili 108 degustátorů, muselo ochutnat a spravedlivě ohodnotit okolo 40 vzorků. Není bez zajímavosti, že z tohoto počtu bylo 13 zástupkyň něžného pohlaví. Dvě komise byly letos čistě ženské. „Degustace u nás probíhají dvoukolově, to znamená, že každý vzorek ochutnají dvě komise, čili šest lidí. Tím se snažíme o co největší objektivitu hodnocení pálenek,“ uvedl Bohumil Crla z pořádajícího Spolku přátel slivovice ve Starém Městě. Po sečtení výsledků hodnocení postupují vzorky s nejvyšším počtem bodů do další subkomise. Ta určí konečné vítěze jednotlivých kategorií.
Nejpočetněji zastoupenými pálenkami, co do počtu vzorků, byly při letošním 17. ročníku staroměstského koštu slivovice opět vzorky z trnek, kterých organizátoři sehnali 423, meruňkovice byly zastoupeny 62, hruškovice 78 a jablka 56 vzorky. Ostatních druhů bylo 88.
„Vítězem tradiční putovní Staroměstské flaše, čili nejprestižnější kategorie z modrého ovoce, se stal člen domácího Spolku přátel slivovice, známý pod přezdívkou Lasas, se svojí durancíí z roku 2013. Tato pálenka vyhrála i loňský košt slivovice na Salaši,“ doplnil Bohumil Crla.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Více fotografií

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb