Novinky

Rubriky

Kalendář akcí

  • 24.6.2018Hurá prázdniny
  • 25.8.2018Středověké odpoledne
  • 2.9.2018Velkomoravský koncert
  • 8.9.2018Slovácké slavnosti vína
  • 9.9.2018Zábavné odpoledne s knihovnickou dílnou
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Projekty z IROP

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pondělí 18. června 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Prvním plesem letošní plesové sezóny ve Starém Městě byl XVIII. ples hradišťského děkanátu. Staroměstské Společensko – kulturní centrum bylo zaplněné do posledního místa, nálada byla uvolněná. Skvělá atmosféra a zábava byla patrná na všech návštěvnících plesu. Pro více než pět stovek návštěvníků byla připravena bohatá tombola, skvělé víno a v neposlední řadě vynikající občerstvení. Úvodního přivítání se ujal uherskohradišťský děkan Josef Říha. Po něm se mikrofonu ujal hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, který všem přítomným poděkoval, že si našly chvilku, aby se plesu zúčastnili. Nakonec promluvil a všem popřál příjemnou zábavu staroměstský farář, otec Miroslav Suchomel.
Letošní ročník si nenechali ujít ani faráři z okolních obcí. Každý z nich, jak je již ve Starém Městě zvykem, přinesl láhev pálenky z jejich farnosti. Jednotlivé vzorky potom dostávali na uvítanou příchozí hosté. Výjimkou nebyl ani poslanec Ludvík Hovorka, který se plesu rovněž zúčastnil.
V hlavním sále provázela večerem Staroměstská kapela a taneční parket byl téměř neustále zaplněn příchozími dvojicemi. S připraveným tanečním programem vystoupili také členové Společnosti staroměstské křesťanské mládeže MEETina. Zejména pro mladší ročníky, hrála ve vedlejším sále skupina Trinom, která si na nedostatek tancechtivých párů také nemohla stěžovat.
Děkanátní ples tak opět potvrdil, že úroveň plesu je již tradičně vysoká.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Více fotografií

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb