Novinky

Rubriky

Kalendář akcí

  • 2.6.2018Zahrada Moravy + Staroměstský den dětí
  • 24.6.2018Hurá prázdniny
  • 25.8.2018Středověké odpoledne
  • 2.9.2018Velkomoravský koncert
  • 8.9.2018Slovácké slavnosti vína
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Projekty z IROP

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Neděle 27. května 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Položením věnců k pomníkům Legionářů a Obětem 1. světové války si připomněly desítky občanů Starého Města devadesáté osmé výročí založení republiky. Na akci, které se každým rokem zúčastňuje víc a víc lidí, připomněl starosta Josef Bazala ve svém projevu počátky vzniku naší země.
K pomníku legionářů, který stojí u prvního stupně základní školy, ještě před projevem položili věnce a kytice kromě starosty a místostarosty také radní, vedoucí představitelé Sokola a Orla a v neposlední řadě zástupci staroměstského skautingu, jejichž členové drželi u pomníku čestnou stráž. Od pomníků legionářů se celá skupina přesunula k památníku Obětem 1. světové války, který je u hlavní cestu před vchodem na hřbitov. Po pietním aktu se nakonec přesunuli všichni do prostor Jezuitského sklepa, kde bylo připraveno malé pohoštění.
„Velmi příjemně mě překvapilo, kolik lidí se sešlo, aby mohli vzpomenout na ty, kteří se při tvorbě našeho státu podíleli. Z minulých let jsme byli zvyklí, že se sešlo deset patnáct lidí a k druhému památníku už jich stejně přišla polovina. Letos ale vydržela celá skupina až do konce, to mě opravdu těší,“ uvedl starosta Josef Bazala.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Více fotografií

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb