Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Sobota 16. února 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Upozornění

Vážení spoluobčané,
z důvodu poškození hlavní řídící jednotky světelné signalizace křižovatky u radnice bude světelná signalizace dočasně mimo provoz. Oprava proběhne nejpozději do 20.02.2019.


Děkujeme za pochopení.


Druhý říjnový víkend se nesl celou republikou v duchu voleb do krajských zastupitelstev. Své reprezentanty na další čtyři roky si vybírali občané všech třinácti krajů. Ve Zlínském kraji bylo do bojů registrováno na dvě desítky stran a politických uskupení. Nejvíce sympatií napříč celým krajem si získala KDU-ČSL, která získala z celkových pětačtyřiceti mandátů v zastupitelstvu rovných 12, a může si proto vybírat své koaliční partnery, se kterými bude chtít v našem kraji další 4 roky rozhodovat o dění na krajské úrovni. Nejvýše postaveným, co se místa na kandidátní listině týče, byl z našeho města starosta Josef Bazala, který na krajské kandidátce zastával třetí místo. Tato pozice mu zajistila místo v zastupitelstvu, ale dost možná i na některém z dalších krajských postů. „Rozumím tomu, že spousta spoluobčanů ve Starém Městě si nyní klade otázku, jak to se mnou bude dál, zda odejdu na kraj nebo zůstanu nadále starostou Starého Města. Nicméně v současné době bohužel nejsem schopen na to odpovědět. Jednání s budoucím hejtmanem Jiřím Čunkem a dalšími kolegy, ať už vnitrostranickými, tak koaličními stále pokračují a dokud nebude definitivně rozhodnuto, byly by jakékoliv informace pouze ve spekulativní rovině,“ uvedl starosta Josef Bazala.
Povolební jednání začala ihned po oznámení výsledků voleb a podle posledních informací to vypadá, že do koalice pozvou vítězní lidovci ještě ANO, které skončilo na druhém místě, Starosty a nezávislé, kteří byli třetí, a ODS, které ziskem 3 mandátů v zastupitelstvu obsadila ve volbách 7. místo. Pokud dojde k podepsání koaliční čtyřdohody, rozdělí si vedení kraje strany, které dohromady představují 29 mandátů ze 45 možných, a budou tak mít v krajském zastupitelstvu pohodlnou, téměř dvoutřetinovou většinu.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb