Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.8.2021Zábavné odpoledne – škola začíná
  • 4.9.2021Ulov si kroužek – Den otevřených dveří SVČ Klubko
  • 5.9.2021Zábavné odpoledne – škola začíná
  • 5.9.2021Velkomoravský koncert
  • 11.9.2021Slovácké slavnosti vína
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Kultura

V sobotu 29. května v 19.00 v kostele Sv.Ducha ve Starém Městě (Zlínský kraj) proběhne první doprovodná akce a tedy slavnostní zahájení projektu Kulturní dědictví UNESCO 2021. »

Staroměstští vinaři sdružení do Klubu přátel vína pořádají 3.10.2020 v Jezuitském sklepě Staroměstský den vína. Akce bude mít tradiční formát, kdy od rána do 17:00 se budou ve sklepě uzavírat cyklostezky v rámci akce Na kole vinohrady a poté nastane hlavní část Dne vína a to řízená i volná degustace a prezentace vybraného vinařství, to vše za doprovodu cimbálové muziky Jaroslava Čecha. »

Sbor dobrovolných hasičů ve Starém Městě pořádá dne 1. 2. 2020 v pořadí již 52. tradiční ples “Zimní pohádka“, který se koná ve všech sálech Společensko-kulturního centra od 20.00 hod. K tanci a poslechu bude hrát dechová hudba Staroměstská kapela, hudební skupina Trinom a CM Bálešáci. Občerstvení a bohaté tzv. „Hasičské štěstí“ zajištěno.
Předprodej vstupenek s místenkou dne 20. 1. 2020 a dne 27. 1. 2020 v hasičské zbrojnici ve Starém Městě (za zdravotním střediskem) od 18.00 do 20.00 hod.

Srdečně zvou staroměstští hasiči


Jak se již stává tradicí, první říjnová sobota byla v Jezuitském sklepě věnována vínu, členové Klubu přátel vína tam totiž připravili v pořadí čtvrtý Staroměstský den vína.
Od rána byl sklep otevřen pro účastníky akce Na kole vinohrady při symbolickém podzimním uzavírání cyklostezek. Jezuitský sklep je průsečíkem několika cyklo i pěších tras a letos i díky krásnému počasí dorazilo rekordních několik stovek účastníků, kteří ochutnali vína členů staroměstského spolku vinařů, prohlédli si Jezuitský sklep i s odborným výkladem o jeho minulosti, který fundovaně připojil pan Radoslav Malina a nenechali si ujít vyhlídku z kostelní věže. »

Fotogalerie Vladimíra Kučery ze soutěže ve verbuňku


Ochotnický divadelní spolek TJ Sokol Staré Město představil v neděli 13. března po obědě pohádku O Honzovi a princezně Zlatovlásce. Vyprodaný sál staroměstské „Sokolovny“ aplaudovat hereckým výkonům šestnácti herců, se kterými hru připravila režisérka Anna Hudáková.

Aleš Korvas

»


Ve středu dne 17.6.2015 se ve Staroměstské knihovně v 16:00 uskutečnila výtvarná vernisáž Základní umělecké školy. Jsou zde vystaveny obrázky dětí od 6 do 15 let a letošních absolventů. Tvorba dětí je pestrá a detailně propracovaná. Nacházejí se zde obrázky od zvířat přes rostliny až po lidi a slavné osobnosti. Vernisáže se zúčastnilo mnoho rodičů i prarodičů. Zúčastnili se zástupci města a vedení ZUŠ. Nejlepší práce byly ohodnoceny diplomem. »

Poslední dubnový den se ve staroměstském SKC centru sešli odborní degustátoři vín z celého Slovácka, aby ohodnotili a obodovali vzorky, které členové Klubu přátel vína Staré Město připravili na letošní košt vína. Ve dvanácti komisích, pod dohledem garanta výstavy, pana Josefa Bičana z Traplic, ohodnotili degustátoři 366 bílých, 157 červených a 32 růžových vín. Po skončení degustace pak zasedla komise těch nejzkušenějších a z vítězů odrůd vybrala šampiony výstavy. Už teď můžeme prozradit, že se jimi stali Vinařství Zlomek & Vávra z Boršic u Blatnice za Rulandské bílé výběr z hroznů 2013 za bílé vína a Zdeněk Jakubčík z Brumovic za Rulandské modré výběr z hroznů 2011 za červené vína.
Na tradičním staroměstském koštu, který se letos koná 9. května, se tak můžeme těšit na řadu vynikajících vín z celé oblasti Jižní Moravy, ale také na rekordních 106 vzorků, které dodali přímo vinaři ze Starého Města.

KPV SM

Město Staré Město, FS Dolina, SKC Staré Město a OS Kunovjan Vás zvou na výstavu Zahrada Moravy, která se uskuteční ve dnech 30. a 31. 5. 2015 na náměstí Velké Moravy ve Starém Městě. Součástí výstavy budou farmářské trhy, atrakce a show pro děti, prezentace spolků působících ve městě a především Regionální kolo soutěže „O nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku“ a přehlídka dětských verbířů regionů Uherskohradišťsko a Uherskobrodsko. »


Ve středu 11. 2. 2015 v 15.30 hod. se uskutečnila již čtvrtá vernisáž soutěže nesoucí název „S Večerníčkem“. Té se zúčastnilo celkem 362 malých i velkých výtvarníků. Výběr nejlepších prací byl velmi složitý, neboť každá kresba nesla své kouzlo. Nejtěžší výběr byl v kategorii č. I, která byla určena dětem navštěvujícím mateřské školky. »

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb