Novinky

Rubriky

Kalendář akcí

  • 27.1.2018 19.00XXI. REPREZENTAČNÍ PLES MĚSTA
  • 3.3.2018Košt slivovice
  • 18.3.2018Jarní předvelikonoční jarmark
  • 23.3.2018Noc s Andersenem
  • 14.4.2018Den Země – Ukliďme ČR
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Středa 17. ledna 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Kultura


Ochotnický divadelní spolek TJ Sokol Staré Město představil v neděli 13. března po obědě pohádku O Honzovi a princezně Zlatovlásce. Vyprodaný sál staroměstské „Sokolovny“ aplaudovat hereckým výkonům šestnácti herců, se kterými hru připravila režisérka Anna Hudáková.

Aleš Korvas

»


Ve středu dne 17.6.2015 se ve Staroměstské knihovně v 16:00 uskutečnila výtvarná vernisáž Základní umělecké školy. Jsou zde vystaveny obrázky dětí od 6 do 15 let a letošních absolventů. Tvorba dětí je pestrá a detailně propracovaná. Nacházejí se zde obrázky od zvířat přes rostliny až po lidi a slavné osobnosti. Vernisáže se zúčastnilo mnoho rodičů i prarodičů. Zúčastnili se zástupci města a vedení ZUŠ. Nejlepší práce byly ohodnoceny diplomem. »

Poslední dubnový den se ve staroměstském SKC centru sešli odborní degustátoři vín z celého Slovácka, aby ohodnotili a obodovali vzorky, které členové Klubu přátel vína Staré Město připravili na letošní košt vína. Ve dvanácti komisích, pod dohledem garanta výstavy, pana Josefa Bičana z Traplic, ohodnotili degustátoři 366 bílých, 157 červených a 32 růžových vín. Po skončení degustace pak zasedla komise těch nejzkušenějších a z vítězů odrůd vybrala šampiony výstavy. Už teď můžeme prozradit, že se jimi stali Vinařství Zlomek & Vávra z Boršic u Blatnice za Rulandské bílé výběr z hroznů 2013 za bílé vína a Zdeněk Jakubčík z Brumovic za Rulandské modré výběr z hroznů 2011 za červené vína.
Na tradičním staroměstském koštu, který se letos koná 9. května, se tak můžeme těšit na řadu vynikajících vín z celé oblasti Jižní Moravy, ale také na rekordních 106 vzorků, které dodali přímo vinaři ze Starého Města.

KPV SM

Město Staré Město, FS Dolina, SKC Staré Město a OS Kunovjan Vás zvou na výstavu Zahrada Moravy, která se uskuteční ve dnech 30. a 31. 5. 2015 na náměstí Velké Moravy ve Starém Městě. Součástí výstavy budou farmářské trhy, atrakce a show pro děti, prezentace spolků působících ve městě a především Regionální kolo soutěže „O nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku“ a přehlídka dětských verbířů regionů Uherskohradišťsko a Uherskobrodsko. »


Ve středu 11. 2. 2015 v 15.30 hod. se uskutečnila již čtvrtá vernisáž soutěže nesoucí název „S Večerníčkem“. Té se zúčastnilo celkem 362 malých i velkých výtvarníků. Výběr nejlepších prací byl velmi složitý, neboť každá kresba nesla své kouzlo. Nejtěžší výběr byl v kategorii č. I, která byla určena dětem navštěvujícím mateřské školky. »


Na letošní Michalské slavnosti a hody s právem se těšilo velmi mnoho lidí. Především mladí a děti, kteří vyšli do hodového průvodu v krásných krojích. Nechyběli také rodiče a prarodiče, do krojů se oblékli i bývalí členové folklorního souboru Dolina. Přijelo i hodně lidí z okolí, vždyť staroměstské hody nemají v počtu krojovaných obdobu v dalekém okolí. »

Skupina historického šermu Morrigan děkuje městu Staré Město za přidělení GRANTU na akci „PROCHÁZKA STŘEDOVĚKEM“, na novém náměstí Velké Moravy dne 23. září. Zároveň děkujeme za průvodní slova, které přednesli starosta Josef Bazala a místostarosta Radoslav Malina.
Účinkující na přehlídce části středověkých dějin byli lukostřelci – členové skupiny historického šermu Morrigan ze Starého Města, členové výjimečného uskupení střelců ze silných luků Česko – Slovenské Warbow Society (CSWBS), skupina historického šermu Vanir ze Zábřehu na Moravě a skupina historických tanců Porta Temporis z Napajedel. »

V pořadí již čtvrtý Velkomoravský koncert se uskutečnil v neděli 14. září na nově vybudovaném náměstí Velké Moravy a přihlíželo mu 950 diváků. Koncert uspořádalo město Staré Město společně s římskokatolickou farností. Záštitu nad koncertem převzal místopředseda vlády Pavel Bělobrádek a arcibiskup olomoucký a metropolita moravský Jan Graubner. »

Konec dobrý – všechno dobré!
Letošní Slavnosti vína a otevřených památek byly zahájeny za nechtěné asistence přeháněk i vytrvalého deště, ale nakonec se počasí umoudřilo. Zástupci měst i obcí regionu a návštěvníci prožili pěkný víkend doplněný spoustou folklorních, kulturních a společenských akcí. Přinášíme Vám několik fotografií a srdečně zveme všechny Staroměšťany na další ročník slavností, který se uskuteční 12. a 13. září 2015. »

Michalské slavnosti a hody s právem začínají
Než jsem se pustil do napsání tohoto příspěvku, zalistoval jsem v městské fotokronice a zavzpomínal na Michalské hody za posledních 20 let, kdy se jich účastním jako redaktor a kronikář. Musím vám sdělit, že jedny hody lepší než druhé. Vydařily se třeba ty přelomové z roku 2000. Konaly se na rozhraní dvou měsíců, v sobotu 30. září a v neděli 1. října. Patrně nejmladším krojovaným účastníkem hodů v historii byl teprve sedmiměsíční Robin Felbvabel, kterého jsem tehdy vyfotografoval s tatínkem Erikem a maminkou Jitkou. Všichni měli kroje krásně upravené a nažehlené. A z malého prcka Robina je primáš cimbálovky, muzikant, tanečník slováckého verbuňku. V hodovém průvodu šlo 186 šohajů a děvčic, drobotiny i starších hodařů. »

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Vizualizace ZUŠ

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb