Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Sobota 16. února 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Upozornění

Vážení spoluobčané,
z důvodu poškození hlavní řídící jednotky světelné signalizace křižovatky u radnice bude světelná signalizace dočasně mimo provoz. Oprava proběhne nejpozději do 20.02.2019.


Děkujeme za pochopení.

Sport

Fotbalový klub JISKRA Staré Město z.s. ve spolupráci s firmou COLORLAK a.s. pořádá v sobotu 3.6.2017 od 8:30 na městském fotbalovém stadionu Rybníček 2. ročník mládežnického fotbalového turnaje starších přípravek COLRLAK CUP 2017 za účasti zvučných týmů z ČR a SR.
Domácí JISKRA Staré Město, FASTAV Zlín, 1.FC Slovácko, 1.SK Prostějov, Spartak Myjava (SK), Hanácká Slavia Kroměříž a FŠ Roberta Hanka (SK).


Minulý týden skončila velmi úspěšná volejbalová sezóna pro žáky ZŠ Staré Město v krajských volejbalových soutěžích. Mladší žáci dosáhli po 8 turnajích sezóny na historicky první místo v kraji, kdy za sebou nechali družstva extraligového Zlína, Bojkovic a Nivnice. Starší žáci po 6 turnajích sezóny obsadili třetí místo ve Zlínském kraji. »


V neděli 12.2.2017 a 19.2.2017 se budou konat mládežnické fotbalové turnaje pořádané JISKROU Staré Město v městské sportovní hale Širůch. Jsou přihlášené velmi kvalitní mužstva z ČR i SR. Přijďte podpořit mladé fotbalové nadšence z domácího klubu Jiskra Staré Město.

Nečekaně a úspěšně skončil jubilejní 20. ročník turnaje „O pohár hejtmana Zlínského kraje“ pro domácí VSK. Ve velmi silné konkurenci extraligových mužstev a prvoligového nováčka Black Volley Beskydy obsadili svěřenci kouče Karabce stříbrný stupínek. »


Ve dnech 5. 2. – 7. 2. 2015 se v Brně uskutečnilo Mistrovství České republiky juniorů ve squashi, na které se tvrdě připravovali i oba sourozenci Panáčkovi.
Patricie, studentka SOŠG Staré Město, přešla do kategorie dívek do 19 let (G19) a vstupovala do turnaje jako nasazená 5/6. První zápas měla pod kontrolou a patřil k těm jednodušším, tak jej zvládla bez zaváhání. Ve čtvrtfinále se potkala s nasazenou Nikolou Věříšovou 3/4, se kterou nejednou svedla pětisetovou bitvu a ne vždy vítěznou. Patrika s nasazením bojovala od prvních míčků a prošla do semifinále ve třech setech. »


V neděli 21. září se opět po delší době zaplnil stadion na Širůchu. Fotbalový klub Jiskra Staré Město uspořádal oslavy 100 let kopané ve Starém Městě. Fotbal vždy patřil v našem městě mezi nejpopulárnější sporty. Již v roce 1914 se rozhodli členové tehdejšího kroužku „Horymír“, že založí odbor kopané. K těmto členům se přidali i studenti ze Starého Města a společně začali hrát kopanou bez pravidel a hracích řádů. V publikaci 70 let tělovýchovy ve Starém Městě, která byla vydána před 30 lety, se dočteme, že mezi zakladatele tehdejší kopané patřili dr. Rutte, Antonín Němeček, bratři Šindlerové, Schobertovi, Rosůlkovi, Šupalovi, Josef Blažek, Arnošt Večeřa, Karel Talák, Stanislav Bartoněk a jako hosté z Uherského Hradiště profesor Hlavička, dr. Janík, dr. Procházka a řada dalších. Tvořily se uliční jedenáctky a v obci bylo využíváno všech větších prostranství pro meziuliční zápasy. Vznikly jedenáctky jako „Kostelík“, „Trávník“, „Prčov“, „Nový svět“, „Klebetov“ a „Záluží.“. Z těchto jedenáctek byli vybíráni nejlepší hráči, kteří vytvořili první mužstvo a mužstvo záložní. Po první světové válce se pak vytvořily fotbalové kroužky nazvané „Meteor“, „Viktoria“, „Sportovní klub “ a „Rudá hvězda.“ »

Letošní, již 18. ročník turnaje O pohár hejtmana Zlínského kraje, se stal kořistí extraligové FATRY Zlín (celkem již dvanácté vítězství). »

V minulém čísle Staroměstských novin jsme zveřejnili několik fotografií a výsledky soutěže hasičů v požárním útoku ve Starém Městě. Dnes přinášíme další fotografie a několik postřehů z kuloárů. »

Z domácího klubu nejlepší František Vrána
Ve dnech 8. – 16. srpna se uskutečnil v pořadí již dvanáctý ročník Mezinárodního šachového turnaje FIDE OPEN Staré Město 2014. Celkem se zúčastnilo 148 hráčů z České republiky, Slovenska, Polska a Rakouska. »

Šachový klub Staré Město pořádá ve dnech 8. – 16. srpna v pořadí již 12. ročník mezinárodního šachového turnaje FIDE OPEN Staré Město 2014. Turnaj je současně hrán jako Krajský přebor Zlínského kraje jednotlivců v praktickém šachu pro rok 2014 v kategorii mužů, žen, juniorů a dorostenců. Jako každoročně se hraje švýcarským systémem na 10 kol. »

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb