Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 4.12.2020Setkání spolků - ZRUŠENO
  • 5.12.2020Rozsvícení Vánočního stromu + Mikuláš - ZRUŠENO
  • 6.12.2020Vánoční jarmark - ZRUŠENO
  • 13.12.2020Vánoční zpívání - ZRUŠENO
  • 23.1.2021Ples města Staré Město
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Staroměstské noviny

Zájezd pro občany Starého Města starší 70 let připravili pracovníci Městského úřadu ve Starém Městě. Výlet se uskutečnil v úterý 15. září 2020. To, že je o výlety mezi důchodci zájem, bylo patrné i na tomto výletu, protože se na něj přihlásilo 33 občanů, se kterými byl i dvoučlenný doprovod tvořený zaměstnanci MÚ Staré Město. »


Rekonstrukce se dočkal chodník na hřbitově, jehož technický stav nebyl zrovna v nejlepší kondici již několik let. Oprava zpevněných ploch mezi hrobovými místy obsahuje odstranění stávající konstrukce zpevněných ploch a odstranění obrubníků. V další fázi byly na hřbitově aplikovány nové konstrukční vrstvy společně s položením zámkové dlažby podobného typu, který již byl použit v rámci dřívějších etap oprav chodníků na hřbitově. »


Stavba léta očekávané dálnice D55 může začít. Slavnostní zahájení a poklepání základního kamene se uskutečnilo ve Starém Městě ve středu 23. září 2020. Tím byla zahájena stavba části dálnice mezi Starým Městem a Babicemi, která bude po třech letech výstavby dlouhá 8,5 km. »


Opět po roce se v neděli 6. září 2020 uskutečnil na náměstí Velké Moravy Velkomoravský koncert. Od samého počátku je jeho nedílnou součástí vystoupení Jiřího Pavlici s Hradišťanem, bez kterého by Velkomoravský koncert jako by nebyl. Mezi hosty, kteří usedají do řad návštěvníků, bývají pravidelně špičky domácí, krajské i vrcholové politiky a jinak tomu nebylo ani letos. Pozvání na koncert pod širým nebem přijali kromě poslanců, senátorů i hejtman Jiří Čunek nebo zastupitelé okolních měst. »

KHS Zlínského kraje – nařízení zákazu návštěv osob všem poskytovatelům sociálních služeb v zařízení domovů pro seniory …


Zaplněné náměstí Velké Moravy, příjemně teplé počasí a skvělá atmosféra. Tak vypadal pátek 28. srpna 2020 ve Starém Městě. V podvečer se začalo náměstí pomalu plnit návštěvníky, které přilákal koncert Cimbálové muziky Harafica. Jednalo se o první hudební vystoupení od vyhlášení koronavirové krize v březnu letošního roku nejen CM Harafica, ale i o první společenskou akci na náměstí Velké Moravy. Na koncert se tak těšili nejen samotní hudebníci, ale i návštěvníci, z nichž někteří již údajně začali pociťovat abstinenční příznaky po kulturním dění. »

KHS Zlínského kraje – nařízení zákazu osobní přítomnosti studentů na výuce při studiu na vysoké škole


Nového školního roku se dočkali po půlroční přestávce nejen studenti, ale i jejich rodiče. Koronavirová krize způsobila uzavření školních lavic od poloviny března minulého školního roku a děti se opět setkaly při výuce až v úterý 1. září 2020.
Zahájení letošního školního roku přineslo opět zvýšená hygienická opatření v podobě roušek a limitů při setkávání ve společných prostorách. Jak ale říkají rodiče i učitelé, hlavní je, že se školní docházka vůbec zahájila. »


Cenu města získávají každoročně osobnosti, které se významným způsobem zapsali do propagace nebo reprezentace Starého Města. Ocenění, které předává před zahájením Velkomoravského koncertu na pódiu před zaplněným náměstím starosta Josef Bazala, získali v minulosti významní sportovci, podnikatelé nebo zástupci školství. »

2020_09_16-Mimop-narizeni-laboratorim-sdelovani-vysledku.pdf
2020_09_16-Mimop-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-od-18-9-2020-od-18-hodin-do-odvolani.pdf
2020_09_16-Mimop-omezeni-provozoven-a-sluzeb-od-18-9-2020-od-18-hodin-do-odvolani.pdf
2020_09_16-Mimop-zakaz-a-omezeni-hromadnych-akci-od-18-9-2020-od-18-hodin-do-odvolani.pdf
2020_09_16-MZdr-tiskova_zpr.pdf
2020_09_16-MZdr-tiskova_zprava-sdelovani_vysledku.pdf

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb