Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

Akce jsou až do odvolání ZRUŠENY

  • 18.4.2020Staroměstský Den Země – Ukliďme ČR
  • 25.4.2020Den Země - Kovosteel
  • 26.4.2020Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
  • 6.5.2020Pasování prvňáčků
  • 9.5.2020Košt vína
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Projednání projektového řešení

Revitalizace ul. Nová čtvrť, část Finská, Staré Město (pdf) - situace upravená dle požadavků občanů, vznesených na jednání dne 24. 2. 2020

Staroměstské noviny

E-ON oznamuje, že bude od 5.3. – 16.3.2020 provádět odečty elektroměrů všech dodavatelů ve Starém Městě, kdo nebude doma nechť nechá stav elektroměru na viditelném místě. Jedná se o ulice, Alšova, Alteře, Gorazdova, Huštěnovská, Jalubská, Jesenická, Jezuitská, Klukova, Konstantinova, Luční čtvrť, Metodějova, Michalská, Mojmírova, Na Hradbách, Na valech, Na Výsluní, Nad Hřištěm, Palánek, Rastislavova, Salašská, Slavomírova, Sportovní, Stojanova, Svatoplukova, Svatovitská, U Potoka, U Sklepka, Uprkova, V Zahradě, Velehradská, Velkomoravská, Viléma Hrubého, Za Kostelíkem, Za Mlýnem, Za Školou, Zelnitiusova


Obrovský úspěch zaznamenala studentka našeho Gymnázia ELIŠKA SKRAMUSKÁ ze 4.H!
Studenti našeho Gymnázia se v letošním roce zúčastnili Překladatelské soutěže, kterou pro milovníky cizích jazyků z řad středoškoláků vyhlásila Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. »


Mildu, jak byl Miloslav Penner obvykle oslovován, přivedl na staroměstský Širůch z nedalekých uherskohradišťskych Štěpnic jeho otec Miloslav Penner starší už v 9 letech. Od počátku poutal mimořádnou kopací technikou i buldočím herním zápalem. Svojí obávanou levačkou pak pokořil nejednoho skvělého brankáře a každý fotbalový trenér si takového hráče ve svém týmu musel považovat. »


Členové Klubu přátel vína uspořádali 7. února tradiční setkání svých příznivců a podporovatelů v Jezuitském sklepě. Pozvaní účastníci ochutnávali 100 vzorků vín, která byla vyrobena staroměstskými vinaři. Debatovalo se hlavně o aktuálním ročníku 2019, vzorky se navzájem porovnávaly a od zkušenějších vinařů padlo mnoho užitečných rad vztahujících se k pěstování a výrobě vína.
Při bohatém občerstvení a skvělé cimbálce Jaroslava Čecha se setkání protáhlo až hluboko přes půlnoc. »

Vážení spoluobčané,
V průběhu měsíce března budou v našem městě přistaveny šedě natřené zvony určené na sběr drobných kovových odpadů. Jedná se o plechovky, kovová víčka, konzervy apod. Šedé zvony budou místěny na těchto sběrných místech: »


Obnovení původního biocentra v lokalitě Louky, výsadba nových stromků a keřů, druhově bohatá květnatá louka a suchá kamenná zídka pro teplomilnou faunu. To byl hlavní záměr pro revitalizaci travnaté plochy na staroměstských loukách v okolí štěrkového jezera nedaleko obchodního centra. »


První dítě narozené v roce 2020 přišlo na svět v uherskohradišťské nemocnici 8. ledna 2020. Syn Ondřej se s mírami 3830 g a 52 cm narodil rodičům Soni a Jiřímu Kowalíkovým. Po příjezdu z porodnice na něj doma čekali ještě starší sourozenci Jakub a Amálie. »


Divadelní sál v prostorách Společensko – kulturního centra ve Starém Městě se zaplnil v neděli 19. ledna 2020 pohádkovými bytostmi, zvířaty, lidmi nejrůznějších povolání a mnoha dalšími převleky. Středisko volného času Klubko totiž pořádalo tradiční karneval. Ten si získal velkou popularitu nejen u obyvatel Starého Města, ale i okolních obcí. »


V pondělí 27. ledna 2020 se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže, kam postoupili žáci
z kol třídních. Všechny výkony byly na velmi dobré úrovni, proto se porota rozhodla udělit dokonce dvě třetí místa. V 1. kategorii (6. – 7. ročník) obsadila 1. místo Ester Pavlicová,
2. místo Eva Bodnar. Obě postoupily do okrskového kola. »


Dámy v krásných róbách, pánové s motýlku u krku a v košilích. Tak to vypadala v pátek 17. Ledna 2020 v prostorách Společensko – kulturního centra ve Starém Městě. Ples SRPŠ při Základní škole ve Starém Městě vyprodal všechna místa, která organizátoři připravili. »

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb