Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 25.8.2018Středověké odpoledne
  • 2.9.2018Velkomoravský koncert
  • 8.9.2018Slovácké slavnosti vína
  • 9.9.2018Zábavné odpoledne s knihovnickou dílnou
  • 29.9.2018Michalské slavnosti – Hody s právem
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Neděle 22. července 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Staroměstské noviny


Tentokrát ne cvičně, ale naostro na postupové okresní soutěži Hlídek mladých zdravotníků v Uherském Hradišti. Nejdříve přišly naše vědomosti o lidském těle, poskytování první pomoci a historii Červeného kříže, vše prověřeno testy. Dařilo se nám. Ztráta jednoho bodu díky mylně pochopené otázce nám tolik nevadila. Následovaly dva zásahy. V prvním případě se při opravě domu zřítilo lešení se třemi řemeslníky. »


Fotbalová starší přípravka JISKRY Staré Město suverénně ovládla obě soutěže, ve kterých v sezoně 2017/2018 proháněla své soupeře. V okresním přeboru kluci neprohráli za celou sezonu jediné utkání a v okresní soutěži prohráli až poslední utkání, které z důvodu účasti většiny hráčů na dvou paralelně hraných turnajích odehráli hráči nižší věkové kategorie. »


Double!! Klukům se po loňském suveréním postupu z krajské soutěže podařil opět husarský kousek, kdy hned první sezónu v nejvyšší soutěži Zlínského kraje opět neokusili hořkost porážky a s impozantním skóre 180 vstřelených branek (nejvíce v celém kraji ve všech věkových kategoriích) a pouze 37 obdržených. »


Druhý červnový víkend byl pro Mladé hasiče ze Starého Města a jejich vedoucí velmi náročný, protože patřil k jednomu z vrcholů letošní sezóny. V sobotu 9. 6. 2018 se totiž na stadionu TJ Jiskra v Otrokovicích konalo Krajské kolo hry Plamen. Celkem se sem sjelo dvanáct nejlepších týmů mladých hasičů kategorie starších, po třech zástupcích z každého okresu, aby bojovali o postup na republikové kolo do Plzně. »


V pondělí 11.6.2018 proběhla v krásném tanečním sále ZUŠ ve Starém Městě ukončená 1.ročníku tanečních kurzů pro dopělé. Dámy si navzájem
předvedly nacvičené choreografie a navzájem se velmi obdivovaly. Velmi příjemnou atmosféru z předvedených choreografií jsme umocnily
společnými fotografiemi a předáním potvrzením o účasti. »


Školní rok se blíží ke svému závěru a s tím jsou spojeny i závěrečné programy žáků ZUŠ, pobočka Staré Město. V úterý 15. května připravily učitelky a žákyně tanečního oboru pro rodiče i širokou veřejnost závěrečné představení na Klubu kultury v Uherském Hradišti. Taneční večer s názvem „V kině“ potěšil úplně každého. Na jevišti se odvíjel pestrý program od úsměvných vystoupení malých baletek až po profesionální výkony dospělých. »


Jako velmi úspěšnou mohou hodnotit letošní sezónu tanečnice ze Základní umělecké školy Uherské Hradiště – pobočky Staré Město. V dubnu žákyně tanečního oboru ZUŠky ze třídy Jarmily Krystoňové již popáté reprezentovaly naše město na Celostátní soutěži v klasickém tanci – Pardubické Arabesce. Z Pardubic si namísto perníkového srdce přivezly 1. místo za choreografii Trio přítelkyň z baletu Spící krasavice. Oceněny byly žákyně Ludmila Gieslová, Aneta Tomková a Dominika Marková, Dominika Marková nadto získala 4. místo a Čestné uznání za variaci Harlekyniada. »

Druhý ročník dětského dne s mysliveckou tématikou uspořádali členové Mysliveckého sdružení Lípa ve Starém Městě v sobotu 9. 6. 2018 v prostorách Polního Mlýna. Pro děti bylo připraveno několik stanovišť, na nichž si mohly vyzkoušet své znalosti v poznávání zvěře, dřevin, dozvědět se něco o výcviku loveckých psů a jejich použití na poli i v lese. »


Dne 9. 6. 2018 (sobota) od 8:00 do 10:00 proběhly Dětské rybářské závody na rybníku Širůch ve Starém Městě. Závodů se zúčastnily nejen děti, které navštěvovaly dětský rybářský kroužek, ale i děti, které již kroužkem prošly v minulých letech, či by měly o kroužek zájem. Soutěže se od 8:00 hodin zúčastnilo 24 dětí ve věku od 8 do 15 let. »


Středeční dopoledne patřilo v Městské knihovně ve Starém Městě novým malým čtenářům. Žáci a žákyně prvních tříd ZŠ Staré Město se přišli pochlubit do Písmenkového království králi Knihoslavovi a královně Knihoslavě, jak se za necelý první rok ve škole naučili číst. V krátkých intervalech se střídali u čtenářského stolku, kde s paní učitelkou četli z knížky příběhy pana Sovy. »

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb