Novinky

Rubriky

Kalendář akcí

  • 31.3.2017Noc s Andersenem
  • 2.4.2017Jarní předvelikonoční jarmark
  • 8.4.2017Den Země – Ukliďme ČR
  • 22.4.2017Den Země
  • 29.4.2017Otevírání cyklostezek
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pondělí 27. března 2017

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Upozornění

V PÁTEK 24. 3. 2017 BUDE MĚSTSKÝ ÚŘAD Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ PO CELÝ DEN UZAVŘEN
Děkujeme za pochopení

Upozornění na možné podvodné jednání ze strany neznámých osob

Staroměstské noviny

První ročník setkání podnikatelů působících ve Starém Městě hostil Jezuitský sklep v úterý 28. února 2017. Pozvání na premiérový ročník obdržely z radnice na čtyři desítky majitelů a ředitelů firem, kteří mají své firmy na území Starého Města a zároveň zaměstnávají více než deset zaměstnanců. »

Novinku připravilo Město Staré Město v systému zařazování dětí do jednotlivých předškolních zařízení. Dosavadní praxe byla taková, že rodiče si mohli vybrat, do které, ze tří školek na území Starého Města své dítě dají. S účinností od následujícího školního roku je ale připravena novelizace rozdělného klíče. »


Nelehkou práci měli letos degustátoři jednotlivých komisí, kteří hodnotili jednotlivé vzorky na degustaci, předcházející letošnímu již 17. koštu slivovice ve Starém Městě. Vybrat ze 707 vzorků všech pálenek vítěze jednotlivých kategorií vyžadovalo trpělivost a zkušenosti. Každá ze šestatřiceti tříčlenných komisí, čili 108 degustátorů, muselo ochutnat a spravedlivě ohodnotit okolo 40 vzorků. Není bez zajímavosti, že z tohoto počtu bylo 13 zástupkyň něžného pohlaví. »


Již 23. ročník Plesu pro radost, pořádaný Potravinami Hráčková, přinesl pro návštěvníky opět příjemný program i překvapení. Ihned po úvodním slovu majitelky, paní Marie Hráčkové, které přednesla tradičně ve společnosti své vnučky Barušky, následoval úryvek z divadelního představení Limonádový Joe v podání protagonistů Hoffmanova divadla. »


Pro mnohé příznivce staroměstského volejbalu i pro samotné hráče „áčka“ v ligové soutěži končí účinkování mužstva velkým a nečekaným úspěchem.
Po nevýrazném začátku, kdy se svěřenci kouče Karabce pohybovali těsně nad úplným dnem tabulky, se nově sehrávaná šestka v čele se zkušenými Maděrou a Skybou spolu s mladými hráči juniorky VSC Zlín, kteří jsou v mužstvu na hostování, postupně vyhoupla až na 4.pozici po základní části a tím výhodné postavené pro play-off. »


Fašankové veselí probíhá v těchto dnech ve většině obcí, ale i měst na Slovácku. Výjimkou není ani Staré Město, kde vyšlo fašankové odpolednena neděli 26. února 2017. Především členové folklorních spolků a kapel se zúčastní obchůzky po Starém Městě, kdy za přihlížení zvědavé veřejnosti zpívají a tancují převlečeni v maskách. »


V pátek 24. 2. 2017 se opět po roce sešlo několik desítek myslivců, členů, čekatelů, ale i adeptů na myslivecké zkoušky v klubovně Mysliveckého sdružení Lípa na výroční schůzi. Letošní ročník byl ale oproti minulým třem poněkud odlišný. Po celou dobu schůze, kdy dosluhující předsednictvo sdružení, čili nejvyšší orgán spolku, hodnotilo uplynulý rok, bylo cítit mezi členy vedení mírné napětí. »


Prvním staroměstským občanem letošního roku se stala 3. ledna 2017 Terezka Neugebauerová. Terezka vážila po porodu 4100g a měřila 54 cm. Novopečeným rodičům, mamince Markétě a tatínkovi Zdeňkovi, a staršímu bráškovi Petrovi byli popřát zástupci města, starosta Josef Bazala, místostarosta Martin Zábranský a matrikářka Jana Budařová, kteří rodičům předali kromě drobných darů také finanční hotovost. »


V úterý 21. února 2017 se ve večeních hodinách v prostorách starobylého Jezuitského sklepa ve Starém Městě uskutečnila krásná mezinárodní akce, kterou jsme pracovně nazvali „Hongkong 2017“.
Akce se konala pod záštitou školního folklorního souboru, který působí při Střední odborné škole a Gymnáziu ve Starém Městě a patří od svého založení k nejvýznamnějším kulturním seskupením naší školy. »


Komise mládeže šachového svazu Zlínského kraje ve Zlíně pořádala dne 27. 1. 2017 krajské kolo přeboru škol v šachu čtyřčlenných družstev. V každé kategorii se zúčastnilo osm družstev. Hrací systém: každý s každým, 7 kol, 2×15 minut na partii. Za naši školu se přeboru zúčastnila dvě družstva. V první kategorii mladší žáci 1. – 5. třída – Jan Vávra, Rostislav Procházka, Klára Spáčilová a Martin Hampala. »

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Vizualizace ZUŠ

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb