Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 26.1.2019 19.30Ples města Staré Město
  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pátek 18. ledna 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Staroměstské noviny


Setkání zástupců spolků, které působí na území Starého Města, bývá již tradičně na začátku prosince. Letošní setkání vyšlo na pátek 7. prosince 2018. Dříve se toto společné setkání odehrávalo v prostorách radnice, již několik let je ale místem společného setkání staroměstských spolků Jezuitský sklep. V reprezentačních prostorách Event centra se představí postupně všichni zástupci organizací, které na území Starého Města působí a z Městského úřadu dostávají nějaké formy dotací. »


Ani letošní prosinec nebyl výjimkou a stejně jako každý rok zorganizovala Kulturní komise Městského úřadu ve Starém Městě Vánoční zpívání, které tento rok vyšlo na neděli 16. prosince 2018. Celé odpoledne zahájil hned na úvod starosta Josef Bazala, který nezapomněl popřát přítomným krásné a pohodové svátky. Moderování si vzal na starosti místostarosta Starého Města Martin Zábranský, který představil program nedělního odpoledne. »


opět zde máme adventní čas a s ním i pravidelné ohlédnutí za končícím rokem 2018. Nejdříve Vás chci pozdravit a poděkovat Vám za vzájemnou spolupráci a podporu v letošních komunálních volbách. Vaší pomoci a porozumění si nesmírně vážím. Budu velmi rád, abych Vás během nastávajícího volebního období nezklamal.
Jako vždy v průběhu roku město organizovalo spoustu kulturních, sportovních a společenských událostí. Pomocí dotačních programů město i nadále podporuje spolky působící na území města nebo i organizace, které u nás organizují různé aktivity. Staroměstské noviny Vám přinášejí potřebné informace o činnosti města. Nově jsme zavedli novou komunikaci s Vámi a to „Mobilní rozhlas“, kde je možné získat okamžité informace o jednání rady a zastupitelstva města nebo výluky na dodávky elektrické energie, informace o sportovních a dalších událostech. »


blíží se čas Vánoc, čas, kdy si všichni dopřejeme trochu klidu a pohody v kruhu rodiny a nejbližších přátel. Každý z nás trochu bilancuje a hodnotí, co se nám podařilo a co nikoliv, co jsme chtěli stihnout a co jsme nestačili. Tak je tomu i v našem případě, kdy provádíme hodnocení naší práce při rozvoji města.
O ukončených stavbách a rekonstrukcích v končícím kalendářním roce 2018 a o významných investicích plánovaných v našem městě pro příští rok Vás již ve svém předvánočním pozdravu podrobně informoval pan starosta Josef Bazala, proto mi dovolte, abych se krátce vrátil k oblasti kulturního života, cestovního ruchu, školství a sociální práce ve Starém Městě. »


konec roku bývá časem bilancování, zamýšlení se nad tím, co se komu podařilo a nepodařilo v roce uplynulém a také to bývá čas nových plánů do roku následujícího. Přestože rok utekl jako voda, domnívám se, že se na úrovni města podařila řada věcí ať už v oblasti investic, či kulturních, sportovních a dalších akcí. Mnohokrát jsme se sešli a rozhodovali ještě s minulou Radou města a několikrát i se současnou Radou. »


Nový klavír doputoval do staroměstské pobočky základní umělecké školy až z dalekého Japonska přes německý Hamburk. Na pořízení a výběru koncertního křídla se podílela celá řada lidí, v čele s ředitelem pobočky ZUŠ ve Starém Městě Radimem Snopkem, ředitelem ZUŠ v Uherském Hradišti, pod kterou staroměstská pobočka patří a v neposlední řadě i se starostou Josefem Bazalou, který pořízení klavíru za více než půl milionu korun podpořil. »


Ještě jeden rok a nejstarší občanka Starého Města oslaví sté narozeniny. Dne 13. října 2018 přišli Jarmile Rokosové ze Starého Města popřát představitelé Městského úřadu ve Starém Městě, starosta Josef Bazala, místostarosta Martin Zábranský a pracovnice matriky a evidence obyvatel paní Hana Štěrbová. »


Karty na následující čtyři roky rozdali v komunálních volbách 5. a 6. října 2018, stejně jako ve zbytku republiky, voliči ve Starém Městě. Maximální počet voličů, kteří mohli odevzdat své hlasy v našem městě, a spolurozhodovat tak o složení městského zastupitelstva na další čtyřleté volební období, byl 5 437 voličů. »


Nádherně slunečný víkend přál bezmála třem stovkám krojovaných milovníků folklóru během posledního zářijového víkendu. Právě o tomto víkendu se konaly ve Starém Městě tradiční Michalské hody s právem. Letošními staršími stárky byli Honza Trubačík a Adéla Papáyová, mladšího stárkování se ujali Dominik Stašek s Lucií Fryštákovou a Robin Feldvabel s Annou Magdalenou Pavlicovou. »


Milovníci folkloru mohou jásat. Staroměstská cimbálová muzika Bálešáci pokřtila nové CD nesoucí název Široko, daleko, které nahráli během letošního jara. Představení a křest se uskutečnil v prostorách Společensko – kulturního centra. O tom, že je ve Starém Městě o folklor a cimbálovou muziku zájem, svědčí i vyprodaná místa a diváci, kteří si vstupenky zakoupili, rozhodně nemuseli litovat. Bálešáci vedení Tomášem Vavříkem předvedli parádní zážitek nejen po poslechové, ale svým bezprostředním přístupem i po vizuální stránce. »

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb