Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
  • 27.4.2019Den Země - Kovosteel
  • 28.4.2019Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Staroměstské noviny


V sobotu 3. března 2019 mohli obyvatelé, ale i ti, kteří Starým Městem pouze projížděli, potkat v ulicích medvěda, Červenou karkulku, pacienta na kolečkovém křesle nebo vojáka, který za sebou táhne dělo. Chybět nemohla ani smrtka nebo čarodějnice. Řeč je samozřejmě o fašankové obchůzce, kterou každoročně organizují členové folklorních souborů působících na území Starého Města. »

Společnost E.ON oznamuje, že ve dnech 07.03.2019 – 18.03.2019 bude provádět odečty elektroměrů všech dodavatelů elektrické energie v těchto ulicích:
Alšova, Salašská, Altéře, Slavomírova, Gorazdova, Sportovní, Hradišťská, Stojanova, Huštěnovská, Svatoplukova, Jalubská, Svatovítská, Jezuitská, Tönisvorst, Klukova, U Potoka, Konstantinova, U Sklépka, Luční čtvrť, Úprkova, Metodějova, V Zahradě, Michalská, Velehradská, Mojmírova, Velkomoravská, Na Hradbách, Viléma Hrubého, Na Valech, Za Kostelíkem, Nad Hřištěm, Za Mlýnem, Palánek, Za Školou, Rastislavova, Zelnitiusova, Zerzavice


Jen deset vzorků pálenek chybělo letos organizátorům z řad Spolku přátel slivovice ve Starém Městě (SPS Staré Město) k tomu, aby byla dosažena meta 900 vzorků na 19. staroměstském koštu slivovice.
Celkem čtyřiačtyřicet degustačních komisí, které byly většinou tříčlenné, jen několik málo jich bylo dvoučlenných, ochutnalo postupně všechny předložené pálenky. Degustace byla již tradičně dvoukolová a uskutečnila se v pátek, čtrnáct dnů před samotným koštem. »


„Semena a plody se rozšiřují různými způsoby. Jaký způsob je anemochorie? “ To byla jedna z otázek, se kterou se muselo vypořádat 1169 žáků 8. – 9. ročníku okresu Uherské Hradiště, kteří ve středu 10. října řešili úlohy mezinárodní soutěže Přírodovědný klokan. Tehdy jsme ještě netušili, že Michal Pavlínek z IX.D získá v rámci okresu metu nejcennější. Povedlo se. »


Nová budova interních oborů je od poloviny ledna v provozu v Uherskohradišťské nemocnici. Výstavba sedmipodlažní budovy, v níž se nachází oddělení interny a dětské oddělení, trvala devatenáct měsíců a vyšla na 345 milionů korun. »


Již podvacáté pořádal děkan uherskohradišťského děkanátu, v hlavním sále Společensko – kulturního centra ve Starém Městě, děkanátní ples. Ten je ve Starém Městě tradičně prvním v nabité plesové sezóně. Stejně jako v předešlých ročnících, ani tentokrát nechyběla skvělá nálada, vynikající víno, oba sály zaplněné téměř do posledního místa a bohatá tombola. V té letos byly připraveny jako hlavní ceny jízdní kolo, kávovar, iphone, ale i celá řada dalších cen a dárkových košů. »


Jedno oko nezůstalo suché, když se Kurzy baletu a taneční skupina INARIS rozhodly svým tancováním opět pomoci. Nejen tanečnice, ale i jejich rodinní příslušníci si zpříjemnili předvánoční chvíle taneční atmosférou a chvilkou dobrého skutku. »


Nádherný hudební zážitek připravil pro návštěvníky koncertu s názvem Adventu namále Slovácký komorní orchestr a dětský sbor Hradišťánek.
Hudební program, který trval přibližně hodinu a půl, nadchl všechny návštěvníky. »


Členové Mysliveckého sdružení Lípa, manželky a přítelkyně staroměstských nimrodů, ale i pozvaní hosté. Ti všichni se dostavili v sobotu 15. prosince 2018 do prostor sídla staroměstských myslivců, do areálu Polního mlýna. Babský hon je pro členy MS Lípa každoročně hlavním honem lovecké sezóny společných lovů. Po nezbytném pozdravení se s každým účastníkem honu očekávali všichni přítomní příjezd kontroly ze strany Policie ČR. „Příjezd policie jsme očekávali. Jezdí k nám kontrolovat každý rok. Letos nás ale překvapili a náš hon z kontrol vynechali. Asi nečekali, stejně jako v minulých ročnících, žádné nesrovnalosti jak na úseku zbraní, tak ani alkoholu u myslivců,“ uvedl František Zbraněk. »


Setkání zástupců spolků, které působí na území Starého Města, bývá již tradičně na začátku prosince. Letošní setkání vyšlo na pátek 7. prosince 2018. Dříve se toto společné setkání odehrávalo v prostorách radnice, již několik let je ale místem společného setkání staroměstských spolků Jezuitský sklep. V reprezentačních prostorách Event centra se představí postupně všichni zástupci organizací, které na území Starého Města působí a z Městského úřadu dostávají nějaké formy dotací. »

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb