Novinky

Nadcházející akce

  • 25ZářDen Zlínského krajeBaťův mrakodrap a přilehlé okolí 9.00 - 22.00
  • 2ŘíjMichalské slavnosti – Hody s právemStaré Město Říj 2 - Říj 3

Kalendář akcí

< Září 2021 >
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25Den Zlínského kraje from 9.00 to 22.00
26
27 28 29 30      

Projekty z IROP

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Upozornění pro občany:

Vážení spoluobčané,
ve Starém Městě se objevily skupinky osob, které se vydávají za pracovníky a chtějí vám udělat práci , kterou jste si neobjednali, a chtějí za ni zaplatit. Dejte si pozor na podobné osoby, které jsou dokonce oblečeny v reflexních vestách jako pracovníci firem. Nejste povinni si žádnou takovou práci nechat vykonat a platit za ni. V případě neodbytnosti dotyčných volejte městskou policii 572 416 416 popř. státní policii 158. Prosím upozorněte své starší příbuzné, Ať se nenechají napálit.

Staroměstské noviny


Ve dnech 14. – 15. srpna 2021 se uskutečnil l6. ročník tradičních rybářských závodů Staroměstský Čochtan, tentokrát pod záštitou senátora Josefa Bazaly. Za velmi příznivého počasí i s krátkým předvečerním deštíkem v sobotu večer se závodů zúčastnilo 8o závodníků. »


V době 25. výročí trvání spolku přátel historie Morrigan proběhl 15. ročník lukostřeleckého turnaje „Chřibský krkavec“ na Staroměstských loukách. Sešlo se na dvacet lukostřelců s replikami původních luků včetně šípů. Nadšenci, kteří se zajímají o lukostřelbu z historických luků, navštěvujíí podobné turnaje v rámci série turnajů „Moravská liga“ pořádaných již 15 let. V rámci posledního turnaje v roce se vyhlašuje celkový vítěz této série. »

Vážení občané,
upozorňujeme Vás, že dny svozu biologicky rozložitelných odpadů (BIO – hnědé popelnice) budou z nezbytných organizačních důvodů trvale změněny v části města Staré Město dle níže uvedených údajů.

Změna dnů svozu ode dne 21.9.2021 trvale.

Den svozu nově v úterý – ulice Zelnitiusova.
Den svozu nově ve čtvrtek – ulice A. Škráškové, Erbenova, K. Světlé, Klicperova, Kosmova, Máchova, Na Vyhlídce, Nerudova, Seifertova, Svatopluka Čecha, Škroupova, Tyršova, U Školky.

V ulicích, které nejsou výše uvedeny, budou dny svozu zachovány.
Četnost svozu 1 x za 14 dní bude zachována.

Za způsobené obtíže se omlouváme.


Nové šatní skříně čekají na žáky druhého stupně Základní školy ve Starém Městě po návratu z letních prázdnin. Původní, již značně letité šatní klece ze svařovaných kari sítí budou ještě během letošních prázdnin nahrazeny moderními šatními skříněmi. Jedna skříň bude sloužit pro tři žáky, každý ze žáků si bude svoji část odemykat a zamykat pomocí svého školního čipu. »


Práce na dalším úseku dálnice D55 začaly! Na začátku srpna se po archeologických pracích začalo pracovat na devítikilometrovém úseku mezi Starým Městem a Moravským Pískem. Dálnice bude čtyřproudá, po celé trase je provedena skrývka ornice a vykácené vzrostlé stromy budou vhodně nahrazeny novou zelení, která svým množstvím převýší množství pokácených dřevin. »


Teplé a slunné počasí přilákalo na začátku prázdnin na koupaliště ve Starém Městě denně stovky návštěvníků a sezóna pro provozovatele vypadala v první polovině letních prázdnin velmi nadějně i přes to, že krátce po otevření navíc začali po udáních chodit na kontroly dodržování všech opatření pracovníci hygieny. »


Vedení Starého Města již několik let připravuje stavbu nové budovy volnočasového centra, která by měla vzniknout v prostoru zahrady prvního stupně základní školy. V místech, kde v současnosti stojí nevzhledný „likusák“, by měla vyrůst víceúčelová budova, která nabídne útočiště nejen Středisku volného času Klubko, školní družině, ale i zbrusu nové prostory pro knihovnu. »


Silniční doprava v našem souměstí je jedním z velkých problémů našeho regionu. Když jedete v odpoledních hodinách přes Kunovice, musíte počítat se zpožděním. Věci se ale dávají do pohybu. Společně s panem starostou Ing. Kamilem Psotkou i panem místostarostou Mgr. Martinem Zábranským jsme byli v pondělí 12. července přítomni zahájení rekonstrukce a částečného rozšíření silnice I/55 v průtahu městem Kunovice. Cílem stavby je zajištění plynulosti a bezpečnosti silničního provozu. V současné době na tomto úseku doprava dlouhodobě vázne a ročně se zde stane více než dvacet dopravních nehod. »


Dlouhých dvacet let čekalo Staré Město na okamžik, který se konal v sobotu 10. července 2021 na náměstí Velké Moravy u kostela Svatého Ducha. Svoji první, čili primiční, mši zde sloužil novokněz, který právě ze Starého Města pochází a kde celý život vyrůstal. P. Michal Staufčík přilákal na náměstí skoro 2 tisíce návštěvníků, aby se jeho první mše zúčastnili. »

Zlín, 20. 8. 2021 — Po loňské nucené pauze způsobené koronavirovou pandemií se do Zlína a celého regionu vrací populární „Barumka“. Automobilová soutěž Barum Czech Rally Zlín, součást mistrovství Evropy i mistrovství České republiky, s sebou přinese ve dnech 26. – 29. srpna 2021 i některé změny v systému Integrované dopravy Zlínského kraje. Přinášíme vám základní přehled.
Čtvrtek 26. 8. 2021 »

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb