Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 28.9.2019Michalské slavnosti – Hody s právem
  • 5.10.2019Staroměstský Den vína
  • 25.10.2019Oslava založení ČS
  • 11.11.2019Svatomartinská slavnost
  • 1.12.2019Vánoční jarmark
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Dotazník spokojenosti občanů s fungováním Městského úřadu ve Starém Městě

Dotazníkové šetření je součástí projektu „Zavádění principů Smart Governance v regionu Východní Moravy“, na kterém Staré Město spolupracuje se Sdružením měst a obcí Východní Moravy.
Neexistují žádné správné a špatné odpovědi, jde o Váš názor. Vyplnění předkládaného anonymního dotazníku Vám nebude trvat déle než 10 minut. Vždy vyberte jednu odpověď.
Tištěnou verzi dotazníku je také možné si vyzvednout a následně odevzdat na podatelně městského úřadu. Předem děkujeme za Váš čas a spolupráci na zlepšování fungování městského úřadu.

Vyplnit dotazník

Author Archives: admin


Neděle na konci prázdnin a začátku nového školního roku patří ve Starém Městě již několik let Velkomoravskému koncertu. Ani letošní rok tomu nebylo jinak a neděle 1. září patřila ve Starém Městě hudbě a zpěvu. Na pódiu se zaplněnému náměstí již tradičně představil Jiří Pavlica s Hradišťanem. Ti jsou za mnoho let, které se Velkomoravský koncert pořádá, již jeho nedílnou součástí. »


První školní den za sebou mají děti ze čtyř prvních tříd staroměstské základní školy. V pondělí 2. září 2019 přišlo v 9 hodin na dvůr prvního stupně Základní školy ve Starém Městě v doprovodu rodičů a prarodičů sedmdesát dětí, které poprvé zasedly do školních lavic. »

Zahájení školního roku se netýkalo v pondělí 2. září pouze základních škol, ale také staroměstské pobočky Základní umělecké školy v Uherském Hradišti. V pondělí odpoledne se sešli všichni budoucí žáci některého ze tří oborů, které se ve Starém Městě vyučují. Po seznámení studentů i rodičů s organizačními záležitostmi se mohli noví studenti zeptat kantorů, kteří je během školního roku povedou na cokoliv potřebného a důležitého. »


Během letních prázdnin se nám podařilo odstranit původní dřevěné příčky dělící prostor třídy a prostor pro odpočinek a vybudovat nové sádrokartonové, s prostornými posuvnými dveřmi. Malovalo se ve všech třídách, dvě z nich získaly i novotou vonící koberec. Vymalovat potřebovala i školní kuchyně a velkými úpravami prošla také část školní zahrady. »


Několik set návštěvníků především z řad obyvatel Starého Města přilákal Den města v neděli před prvním školním dnem. V rámci tohoto dne otevřených dveří si mohli zájemci prohlédnout nově zrekonstruované prostory obou stupňů škol i přestavbu nevyužívané kotelny na prostory pro Středisko volného času Klubko. »


Staré Město již tři roky uděluje ocenění Cena města Starého Města. Kandidáty na ocenění navrhují buď přímo občané, nebo organizace a z navržených kandidátů je nakonec vybrán vítěz. V minulých letech se udělovaly ceny tři. V letošním roce zastupitelstvo města udělilo cenu jen jednu. »


Vyhlídková věž kostela Sv. Ducha uspěla při hlasování odborné veřejnosti z řad sběratelů turistických známek a má svou vlastní Turistickou známku No. 2580. Kulatá, dřevěná, vypalovaná plaketa, která je krásným suvenýrem a zároveň „potvrzením“ o dosažení tohoto turisticky atraktivního místa, zajisté potěší každého turistu, který navštíví náměstí Velké Moravy s Event centrem a který se pokochá výhledem z proskleného vrcholu vyhlídkové věže kostela. »


Nového povrchu se dočká přístupná účelová komunikace ulice Tyršova od křižovatky s ulicí Erbenovou. Současný stav ulice, která je hojně využívána zejména cyklisty a chodci, je v neutěšeném stavu již několik let. »


Areál tenisových kurtů ve Starém Městě na Širůchu čeká v příštím roce radikální změna. Současný prostor hřiště na beachový volejbal již dlouhá léta neplní svůj účel, a proto na něm vedení radnice rozhodlo postavit pevné kluziště. To v zimních měsících bude sloužit bruslařům a hokejistům, přes léto, když je areál hojně využíván návštěvníky občerstvení a tenisových kurtů, bude sloužit jako rozšířená zahrádka nebo prostor pro tanec. »


V neděli 18. srpna 2019 patřilo hřiště sportovního areálu Rybníček ve Starém Městě jednotkám dobrovolných hasičů z blízkého i vzdálenějšího okolí. Do soutěže v požárním sportu se letos přihlásilo jedenáct družstev v mužských kategoriích a sedm družstev žen. Letošní již 12. ročník se opět konal pod záštitou starosty Josefa Bazaly, který předával hlavní cenu vítěznému teamu za disciplínu požární útok. »

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb