Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 5.12.2019Rozsvícení Vánočního stromu + Mikuláš
  • 6.12.2019Setkání spolků
  • 8.12.2019Vánoční jarmark
  • 15.12.2019Vánoční zpívání
  • 25.1.2020XXIII. REPREZENTAČNÍ PLES MĚSTA
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Dotazník spokojenosti obyvatel našeho města s možností sportování

Město Staré Město v současné době zpracovává Plán rozvoje sportu ve Starém Městě pro období 2020 – 2025. Součástí plánu rozvoje sportu je i provedení tří dotazníkových šetření: mezi příspěvkovými organizacemi města a sportovními organizacemi působícími na území města, mezi žáky 6. a 8. ročníků základní školy a studenty 2. ročníků Střední odborné školy a Gymnázia Staré Město a mezi veřejností. Do 15. listopadu budou mít všichni obyvatelé Starého Města možnost zapojit se do průzkumu veřejného mínění, který je zaměřený na zjišťování spokojenosti obyvatel našeho města s možností sportování a sportovních aktivit a jejich potřeb. Je možné si je také vyzvednout a následně odevzdat tištěnou verzi dotazníku na podatelně městského úřadu.

Vyplnit dotazník

Upozornění

Vážení spoluobčané, upozorňujeme vás, že se v našem městě stal případ obtěžování ženy na veřejném prostranství. K incidentu došlo v brzkých ranních hodinách. Prosíme vás o zvýšenou opatrnost a obezřetnost.

Author Archives: admin


Ve čtvrtek 10. října 2019 od 17 hod. proběhla v Jezuitském sklepě přednáška historika Mgr. Petra Žižky o příslušnících 311. čs. perutě, kteří pocházeli z okresu Uherské Hradiště. První část přednášky se věnovala historii 311. čs. perutě, která byla jednou ze čtyř čs. perutí vzniklých na území Velké Británie za druhé světové války. Mezi zářím 1940 až dubnem 1942 se čs. osádky od 311. perutě účastnily náletů na cíle v Německu, Francii, Belgii atd. »


Ocenění za dlouhodobou a kvalitní činnost dobrovolníků v oblasti volnočasových aktivit ocenila Rada města Starého Města ve středu 2. října 2019. Návrhy spolu s návrhovou zprávou podávaly samotné spolky, v nichž ocenění působí. Čtyři ocenění si převzali z rukou starosty Josefa Bazaly a místostarostů Martina Zábranského a Kamila Psotky kromě certifikátu a kytice také drobné věcné dary a láhev vína. »


První říjnová sobota byla v Jezuitském sklepě opět věnována vínu, členové Klubu přátel vína tam totiž připravili v pořadí již pátý Staroměstský den vína.
Bohužel od rána, kdy byl sklep otevřen pro účastníky akce Na kole vinohrady při symbolickém podzimním uzavírání cyklostezek, účastníkům akce krajně nepřálo počasí. Přesto desítky cyklo i pěších hostů dorazilo, aby mohli ochutnat vína členů staroměstského spolku vinařů, prohlédnout si Jezuitský sklep a vystoupat na vyhlídku kostelní věže. »


S ohledem na rostoucí hustotu automobilů a zvýšení bezpečnosti dopravního provozu v ulicích Starého Města otevírá rada města téma jednosměrných ulic. Zákon o provozu na pozemních komunikacích stanovuje, že při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; tedy celkem 6 m pro oba směry jízdy. Za současného stavu v řadě ulic ve Starém Městě dle zákona nesmí vůbec parkovat auta. Někteří občané již obdrželi pokutu od státní policie za stání v úzkých ulicích. Jedinou možností, jak může městská samospráva pomoci občanům, je právě vytvoření jednosměrných ulic, protože v případě jednosměrné ulice stačí na projetí 3 metry široký pruh. »

Slovácké vodárny a kanalizace, a. s. oznamují svým odběratelům, že v době od 1. Listopadu 2019 do 21. listopadu 2019 bude prováděn odečet vodoměrů.
Žádáme občany, aby umožnili bezproblémový přístup k měřícímu zařízení.

Společnost děkuje odběratelům za vstřícnost.


Dlouhých dvacet let trvalo čekání na zahájení prací souvisejících se stavbou dálnice D55. Průtahy a odkládání začátku prací je ale u konce. Jak jsme již ve Staroměstských novinách informovali, zahájení prací se přepokládalo ke konci letošního roku. »


V pondělí 16.9. naši softbaloví žáci a žákyně zahájili úvodním turnajem Slováckou ligu softbalu na Mlatevni v Kunovicích. Družstva se v nové sezóně teprve sehrávala a získávala jistotu hry v poli. Chlapecké družstvo obsadilo druhé místo, když nestačilo na závodní hráčky z Kunovic a děvčata skončila na posledním šestém místě. Všem děkuji za sportovní reprezentaci školy. »


Dne 18.9. se naše škola zúčastnila atletického čtyřboje žactva „O pohár starosty města Uh.Hradiště“. Hned v úvod se žáci rozehřáli na běhu o vzdálenosti 60 m a následovalo utkání v již klasických disciplínách: běh 600 m /děvčata, 800 m /chlapci, vrh koulí, hod míčkem a skok daleký. »


Počátkem září odcestoval student našeho gymnázia Stanislav Psotka ze 4. H na pracovní stáž do Německa. Stáž navazuje na dlouholetý mezinárodní projekt „CertiLinqua – Fir for EUROPE and the WORLD“, na kterém naše gymnázium participuje společně s partnerskou školou Michael Ende Gymnasium v Tönisvorstu. Pracovní praxe jsou výběrové a účastnit se jich mohou pouze studenti s pokročilou úrovní znalostí cizího jazyka. »


V úterý 24. září se po roce opět mezi sebou utkaly děti druhých tříd v netradičních sportovních disciplínách. Svou sílu, mrštnost i taktiku prokázaly v hodu raketou na dálku, granátem na terč, dlouhým během i sprintem, skokem do dálky a střelbou pistolí na terč. »

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb