Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
  • 27.4.2019Den Země - Kovosteel
  • 28.4.2019Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Author Archives: admin


Dne 5. 4. 2019 se koná slavnostní zápis dětí do 1. ročníku základní školy. Zápis se týká dětí narozených 1. 9. 2012 až 31. 8. 2013 a bude probíhat v přízemí budovy ZŠ St. Město, náměstí Hrdinů 1000, od 11.00 do 16.30 hodin. Zápis se týká také dětí, které měly pro školní rok 2018/2019 povolen odklad školní docházky.
Zákonní zástupci přijdou s dítětem a přinesou s sebou:
– žádost
– občanský průkaz, popřípadě jiný doklad totožnosti
– rodný list dítěte
– vyplněný „Dotazník pro rodiče žáka 1. ročníku ZŠ“
»

Vedení města a jeho zmocnění pracovníci se kauzou, kterou přinesly sdělovací prostředky, začalo neprodleně zabývat ihned po jejím zveřejnění. Nejprve byly ověřeny informace ze sdělovacích prostředků u primátora Frýdku-Místku Mgr. Michala Pobuckého, DiS, který nám potvrdil několik základních informací. S ohledem, že celý případ byl prošetřován, nechtěl být příliš konkrétní. Potvrdil, že výběrové řízení na odvoz a likvidaci blíže nespecifikovaných odpadů vyhrála firma Aquatech, která má pobočku v Uherském Hradišti. »


V sobotu 3. března 2019 mohli obyvatelé, ale i ti, kteří Starým Městem pouze projížděli, potkat v ulicích medvěda, Červenou karkulku, pacienta na kolečkovém křesle nebo vojáka, který za sebou táhne dělo. Chybět nemohla ani smrtka nebo čarodějnice. Řeč je samozřejmě o fašankové obchůzce, kterou každoročně organizují členové folklorních souborů působících na území Starého Města. »

Společnost E.ON oznamuje, že ve dnech 07.03.2019 – 18.03.2019 bude provádět odečty elektroměrů všech dodavatelů elektrické energie v těchto ulicích:
Alšova, Salašská, Altéře, Slavomírova, Gorazdova, Sportovní, Hradišťská, Stojanova, Huštěnovská, Svatoplukova, Jalubská, Svatovítská, Jezuitská, Tönisvorst, Klukova, U Potoka, Konstantinova, U Sklépka, Luční čtvrť, Úprkova, Metodějova, V Zahradě, Michalská, Velehradská, Mojmírova, Velkomoravská, Na Hradbách, Viléma Hrubého, Na Valech, Za Kostelíkem, Nad Hřištěm, Za Mlýnem, Palánek, Za Školou, Rastislavova, Zelnitiusova, Zerzavice


Jen deset vzorků pálenek chybělo letos organizátorům z řad Spolku přátel slivovice ve Starém Městě (SPS Staré Město) k tomu, aby byla dosažena meta 900 vzorků na 19. staroměstském koštu slivovice.
Celkem čtyřiačtyřicet degustačních komisí, které byly většinou tříčlenné, jen několik málo jich bylo dvoučlenných, ochutnalo postupně všechny předložené pálenky. Degustace byla již tradičně dvoukolová a uskutečnila se v pátek, čtrnáct dnů před samotným koštem. »


„Semena a plody se rozšiřují různými způsoby. Jaký způsob je anemochorie? “ To byla jedna z otázek, se kterou se muselo vypořádat 1169 žáků 8. – 9. ročníku okresu Uherské Hradiště, kteří ve středu 10. října řešili úlohy mezinárodní soutěže Přírodovědný klokan. Tehdy jsme ještě netušili, že Michal Pavlínek z IX.D získá v rámci okresu metu nejcennější. Povedlo se. »


Nová budova interních oborů je od poloviny ledna v provozu v Uherskohradišťské nemocnici. Výstavba sedmipodlažní budovy, v níž se nachází oddělení interny a dětské oddělení, trvala devatenáct měsíců a vyšla na 345 milionů korun. »


Již podvacáté pořádal děkan uherskohradišťského děkanátu, v hlavním sále Společensko – kulturního centra ve Starém Městě, děkanátní ples. Ten je ve Starém Městě tradičně prvním v nabité plesové sezóně. Stejně jako v předešlých ročnících, ani tentokrát nechyběla skvělá nálada, vynikající víno, oba sály zaplněné téměř do posledního místa a bohatá tombola. V té letos byly připraveny jako hlavní ceny jízdní kolo, kávovar, iphone, ale i celá řada dalších cen a dárkových košů. »

Prodejna Lidl ve Starém Městě bude od středy 30. ledna na několik dnů uzavřena. Důvodem je plánovaná modernizace vnitřních prostor. K tomu se zvětší prodejní plocha a prodejna bude vybavena novými pokladnami.
Prodejnu v ulici Východní čeká šestnáctidenní proměna. Zákazníkům přinese vzdušnější a přehlednější prostor a tím pádem větší komfort během nakupování. Zaměstnancům pak změny zjednoduší manipulaci se zbožím, obsluhu zákazníka a v neposlední řadě údržbu prodejny. »


Jedno oko nezůstalo suché, když se Kurzy baletu a taneční skupina INARIS rozhodly svým tancováním opět pomoci. Nejen tanečnice, ale i jejich rodinní příslušníci si zpříjemnili předvánoční chvíle taneční atmosférou a chvilkou dobrého skutku. »

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb