Novinky

Rubriky

Kalendář akcí

  • 3.12.2016Rozsvícení Vánočního stromu + Mikuláš
  • 4.12.2016Vánoční jarmark
  • 18.12.2016Vánoční zpívání
  • 26.12.2016Štěpánská zábava
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Úterý 25. října 2016

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Přijměte pozvání na slavnostní shromáždění u příležitosti vzniku Československé republiky, které se bude konat ve středu 26. října 2016 v 17.00 hodin u památníku Československých legií před Základní školou č.p. 1000 Staré Město na náměstí Hrdinů, kde vzpomeneme léta úsilí našeho národa o znovuobnovení státní nezávislosti, jež 28. října 1918 vyústilo ve vyhlášení samostatné Československé republiky.

K účasti srdečně zvou

Rada města Staré Město
Politické, tělovýchovné a občanské organizace Staré Město


Druhý říjnový víkend se nesl celou republikou v duchu voleb do krajských zastupitelstev. Své reprezentanty na další čtyři roky si vybírali občané všech třinácti krajů. Ve Zlínském kraji bylo do bojů registrováno na dvě desítky stran a politických uskupení. Nejvíce sympatií napříč celým krajem si získala KDU-ČSL, která získala z celkových pětačtyřiceti mandátů v zastupitelstvu rovných 12, a může si proto vybírat své koaliční partnery, se kterými bude chtít v našem kraji další 4 roky rozhodovat o dění na krajské úrovni. »


Cenu města Starého Města udělil v úterý 4.10.2016 na staroměstské radnici prvním třem oceněným osobnostem starosta města Josef Bazala. Z celkového počtu šesti nominovaných této nově udílené ceny, které navrhli občané nebo spolky, byli Radou města a nakonec i Zastupitelstvem města vybráni tři držitelé této nově udílené ceny. Josef Budař, Ladislav Prostředník a František Slavík si tak kromě pamětního listu, medaile, rytiny se symbolikou velkomoravského Veligradu a drobného dárku odnesli také finanční odměnu. »


Druhou a letos již poslední část příspěvků na svoje aktivity převzali v úterý 4.10.2016 z rukou radních úspěšní žadatelé jednotlivých spolků ve Starém Městě. Finanční prostředky uvolněné ve 2. kole programových dotací by měly pokrýt zejména náklady spojené s organizací akcí pro veřejnost a aktivit spolků a sportovních klubů v roce 2016. »


Druhou říjnovou sobotu uspořádali vinaři ze staroměstského Klubu přátel vína v pořadí druhý Staroměstský den vína. Program akce se nesl v duchu prvního ročníku. Od rána byl sklep zastávkou pro účastníky akce Na kole vinohrady, kterých i přes chladné počasí opět dorazilo velké množství. Řada z nich využila příležitost vystoupat více než 200 schodů na nově otevřenou vyhlídkovou věž kostela Svatého ducha. »


Tak jak v loňském roce, tak i letos se osvědčila spolupráce tří domovů pro osoby se zdravotním
postižením: Staré Město – Kopánky, Velehrad – Vincentinum, Kunovice – Cihlářská a Chráněného bydlení ve Starém Městě, Uherském Hradišti a Sociálně terapeutická dílny Uherské Hradiště. Pro velký úspěch jsme znovu uspořádali společenské odpoledne v kulturním centru Sokolovna ve Starém Městě pro uživatele sociálních služeb a pro veřejnost s názvem „Bavte se s námi“. Společenská akce byla rozdělena do dvou částí. »

Veřejná sbírka na dostavbu kostela Svatého Ducha se bude konat 10. – 16. října 2016 na území Starého Města.
Upřímně děkujeme „Pán Bůh zaplať“ za vaše dary!

Více informací


Ve znamení folklóru a oslav Michalských hodů se nesl ve Starém Městě první říjnový víkend. Téměř tři stovky krojovaných a bezpočet diváků měl průvod chasy, která se začala v sobotu po poledni scházet na náměstí Velké Moravy u kostela Sv. Ducha, aby oslavila každoroční svátek místního folkloru. »


Poklepáním na základní kámen stavby nové Základní umělecké školy ve Starém Městě bylo oficiálně zahájeno budování nového stánku pro budoucí muzikanty a tanečníky. Na jeho výstavbu již netrpělivě čekají nejen žáci současné ZUŠ, ale i jejich učitelé. Současná kapacita ani vybavení již není dostačující. Ke kroku novostavby se po měsících úvah rozhodl investor, město Staré Město. »

Po novém fasádním soklu se radnice ve Starém Městě dočká dalšího zkrášlení. Do konce září by mělo být dokončeno nové osvětlení pomocí devatenácti kusů zemních svítidel a pěti světel umístěných přímo na fasádě. »

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb