Novinky

Rubriky

Kalendář akcí

  • 11.9.2016Velkomoravský koncert
  • 1.10.2016Michalské slavnosti – hody s právem
  • 3.10.2016Týden knihoven
  • 3.12.2016Rozsvícení Vánočního stromu + Mikuláš
  • 4.12.2016Vánoční jarmark
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Úterý 26. července 2016

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Objev, který se nepodaří každý měsíc. To se podařilo týmu archeologů brněnského Moravského zemského muzea pod vedením Lucie Valášková a docenta Luďka Galušky, při záchranném archeologickém výzkumu v lokalitě Louky ve Starém Městě. Artefakt starý téměř sedm tisíc let nalezli archeologové při průzkumu v místech, kde již zanedlouho bude stavební firma budovat obslužnou komunikaci pro nově vznikající průmyslový areál. „Dříve než se stavební práce rozjedou naplno, je potřeba ze zákona provést archeologický průzkum, abychom zachránili případné nálezy. Jen pár metrů odsud se totiž podařilo před osmi lety, kdy se budovala hráz protipovodňové ochrany města, nalézt také velmi historicky cenné nálezy. Existovala zde jistá šance na nalezení dalších důkazů o osídlení,“ řekl docent Luděk Galuška, který je archeologickým odborníkem období Velké Moravy. »


Dne 2. a 3. červece 2016 proběhl 4. ročník turnaje silných luků. Akce tradičně probíhala v okolí přírodních jezer ve Starém Městě. Toto setkání střelců navazuje na předcházející turnaj pořádaný v Brně a letos budou mít lučištníci možnost poměřit své dovednosti ještě dvakrát. Na dodržování pravidel dohlíželi zástupci Czech and Slovakia Warbow Society (CSWBS), kteří současně měří a předávají výsledky nejdelších dostřelů našim kolegům v Anglii. »

Koncert žáků a absolventů hudebního odboru staroměstské ZUŠ se uskutečnil v červnu v hlavím sále Společenského a kulturního centra ve Starém Městě. Téměř dvacítka studentů představila několika desítkám návštěvníků během dvouhodinového vystoupení, co se v hodinách naučili. »


Ve středu 29. června 2016 se stal divadelní sál Společensko-kulturního centra ve Starém Městě dějištěm každoročního rozloučení žáků devátých tříd zdejší základní školy. Kromě žáků opouštějících základní školu a jejich třídních učitelů se přišlo rozloučit také vedení školy, zástupci městského úřadu, starostové obcí, jejichž děti navštěvují staroměstskou školu, rodiče a kamarádi. »


V mateřské škole Komenského se stala tradicí akce „Loučení se školáky“. Děti odcházející po prázdninách do mateřské školy si přinesou své nové aktovky, a pak se jdou s nimi pochlubit do ostatních tříd mateřské školy a půjčí ji svým mladším spolužákům. K loučení patří také pasování na školáky paní ředitelkou a předávání knížky zástupcem MěÚ. »


Rybník v lokalitě Louky ve Starém Městě, taky někdy nazýván „Rohlík“ měl z důvodu rozplavování břehů špatný vstup pro koupající se nadšence v přírodních vodách. Proto město v roce 2007 vybudovalo dřevěné molo, které přístup do vody zlepšil. »


Červen je ve Starém Městě ve znamení rekonstrukcí vozovek a ulic. Po nedávno otevřené propojovací ulici Jezuitská a Za Mlýnem pracují stavební čety na výměně povrchu v ulici Východní. Tamější povrch, který obsahoval spoustu děr a prasklin, nechala radnice vyměnit za nový. „Měli jsme na výběr, buď vozovku jen opravit a díry zalátat, čímž bychom rekonstrukci pouze oddálili možná o několik let, nebo ji rovnou celou vyměnit. Přišlo nám rozumnější udělat nový povrch,“ řekl starosta města Josef Bazala. »


Nového fasádního soklu se po několika letech dočká staroměstská radnice. Vzhledem k tomu, že zdivo obsahuje vysokou úroveň vlhkosti, bude použit bezkontaktní obkladový systém. „Mezi zdivem a panelem bude vzduchová mezera, která bude nepřetržitě odvádět vlhkost do okolního prostoru,“ uvedl starosta Josef Bazala. Celá investice si vyžádá bezmála čtyři sta tisíc korun.

Aleš Korvas

»


Téměř celým školním rokem provázel žáky pátých tříd projekt s názvem Na křídlech jeřábů. Zahájen byl 11. listopadu, v den, který je Světovým dnem origami. S touto technikou totiž celá akce souvisela. »


Celosvětový běh míru s pochodní, kterou si dobrovolní běžci cestou předávají, zavítal po několika letech opět do Starého Města. V neděli po obědě se zhruba čtyřicítka běžců z celého světa objevila před radnicí i s pochodní. Během několika minut přihlížejícím z řad vedení města i kolemjdoucích představili, co během vyjadřují. Pochodeň, kterou si cestou předali již statisíce běžců po celém světě, má symbolizovat přátelství, porozumění a mír mezi všemi národy bez ohledu na jejich kultury, víru a vyznání. »

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb